7 eleganckich pokrowców na telefon

Hobby, Technologia / 

Przy wyborze etui do telefonu należy zadać sobie ważne pytanie: czy ma być ono funkcjonalne, a może powinno się odznaczać niepowtarzalnym wyglądem? O tym, że cena nie zawsze idzie w parze z wyglądem (a nierzadko nawet z jakością) wiemy nie od dziś. Skoro jednak takie produkty nadal są w sprzedaży, to widocznie jest na nie popyt. Luksusowe marki wyczuły pismo nosem i postanowiły wyprodukować własne etui do elektronicznych gadżetów. Wszak skoro jesteśmy skłonni wydać kilka tysięcy na nowy telefon, to może poświęcimy część wypłaty na elegancki pokrowiec?

A jest w czym wybierać

Producenci oferują zarówno mocno wyróżniające się wyglądem case’y (główny prym wiedzie tu marka moschino ) jak i te klasyczne, eleganckie. Dzisiaj skupimy się na tej drugiej kategorii. Poniżej prezentujemy etui, na które przeciętny Kowalski będzie musiał trochę zaoszczędzić. Większość z nich jest unisex i będą pasować zarówno do kobiety jak i mężczyzny.

Michael Kors 'Jet Set Travel’ phone wallet

Etui, które pomieści telefon, monety i kartę kredytową? Czemu nie! Mimo, iż pokrowiec jest bardziej damski niż męski, na pewno niejeden miłośnik mody zwróci na niego uwagę i będzie gotowy wydać nieco ponad 100 euro.
Cena: 110 euro

Dolce & Gabbana Sicilian man patch

Dla zwolenników case’ów z odrobiną humoru, Dolce & Gabbana proponuje skórzane plecki z Sycylijskim gentlemanem. Etui ochroni tył telefonu przed zarysowaniem. Taki case z sympatycznym bohaterem będzie dobrym uzupełnieniem nieformalnych stylizacji.
Cena: 295 euro.

Gresso Regal Case

Czarny kolor tytanu uzyskany został dzięki zastosowaniu powłoki PVD, która zwiększa odporność case’a na zarysowania. Technika ta, wykorzystywana jest przy produkcji drogich szwajcarskich zegarków. Jakby tego było mało, etui zostało ozdobione wstawką z 18-karatowego złota (3 g). Produkt nie jest dostępny dla wszystkich i to nie tylko ze względu na swoją wysoką cenę (od 1000 dolarów wzwyż). Wyprodukowane zostało tylko 999 egzemplarzy, a szczęśliwy nabywca może poprosić o wygrawerowanie indywidualnego numeru.
Cena: od ok. 910 euro

Burberry Grainy Leather case

Marka Burberry postawiła na ponadczasową klasykę i prostotę. Skórzany pokrowiec spełnia swoje zadanie: ma chronić telefon przed zarysowaniami i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które wyglądają na całkiem trwałe. Dodatkowo case posiada ręcznie malowane krawędzie. Każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem w ofercie znajduje się 12 wersji kolorystycznych.
Cena: ok. 177 euro

Isaac Reina case

Dla fanów nieco bardziej designerskich etui również coś się znajdzie. Ten pokrowiec wykonany został z cielęcej skóry. Jest to produkt unisex, dlatego będzie pasował  zarówno kobietom jak i mężczyznom. Srebrny kolor doda blasku każdemu smartfonowi, a jego właściciela z pewnością wyróżni spośród tłumu.
Cena: 308 euro

Louis Vuitton

Luksusowy francuski dom mody postawił w swoim etui na prostotę. Zamykany, skórzany pokrowiec chroni telefon z obydwu stron. Na okładce i wewnątrz sygnowany jest logiem marki. Co ciekawe, telefon przymocowuje się za pomocą specjalnej przylepnej powierzchni, dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich gniazd i przycisków.
Cena: ok. 300 euro

BookBook case

Ostatnia propozycja przeznaczona jest dla typowych gadżeciarzy, którzy chcą mieć wszystko pod ręką. W pokrowcu oprócz telefonu schować można wszystkie niezbędne karty i pieniądze. Etui posiada aż pięć kieszeni. Pozwala również na ustawienie telefonu pod różnymi kątami, co ułatwia oglądanie filmów, prowadzenie wideo rozmów, czytanie a nawet robienie zdjęć. A wszystko to, zamknięte w pokrowcu do złudzenia przypominającym starą księgę.
Cena: ok. 55 euro

Autor: Agata Bączkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Szampan – noworoczny symbol

Alkohol, Dla Ciała / 

„Chodźcie prędko, ja piję gwiazdy!”- tak brzmiały słowa, które wypowiedział mnich Dom Pierre Pérignon podczas pierwszej konsumpcji odkrytego przez siebie wina ze sławnymi „bąbelkami”. Ów duchowny, żyjący w XVII wieku, pochodzi z zakonu benedyktynów i często uważany jest za ojca szampanów. Wprawdzie Dom rzeczywiście pracował nad udoskonaleniem win z Szampanii, ale to nie on odkrył wina musujące jako pierwszy. Stało się to kilkadziesiąt lat wcześniej w Anglii a pomysłodawcą ich produkcji był Christopher Merret.

szampan2_29.12

Pomimo, że na świecie powstają wina robione tą samą metodą i pieczołowitością, jak np. hiszpańskie Cavy czy włoskie Franciacorty i niemieckie Sekty, to  wina z francuskiej Szampanii wciąż uważane są za najlepsze i najbardziej prestiżowe. Ich produkcja roczna wynosi około 2,8 miliona hektolitrów, co oznacza około 370 milionów butelek, a wartość sprzedaży waha się pomiędzy 800 milionów a 1 miliardem euro. Przez lata trunek ten stał się symbolem luksusu i często towarzyszy celebrowaniu rozmaitych okazji kulturalnych oraz sportowych. Nierzadko widzimy jak kolaże lub zawodnicy sportów motorowych świętują zwycięstwa skąpani w strugach szampana. Alkohol ten, stał się także częstym gościem w teledyskach znanych gwiazd muzycznych lub podczas ceremonii wodowania statków.

szampan1_29.12

Szampania jest historyczną prowincją Francji, położoną w północno-wschodniej części kraju i tam właśnie powstają najbardziej cenione wina musujące świata. Region ten podzielony jest na mniejsze mikroregiony, z których 17 posiada najwyższy stopień apelacyjny Grand Cru, a 44 – Premier Cru i tam właśnie znajdują się najlepsze domy szampańskie.

Do produkcji Szampanów używa się trzech rodzajów winogron:

  • Chardonnay (jasne grona), który posiada wysoką kwasowość i aromaty cytrusów oraz kwiatów.
  • Pinot Noir (ciemne grona), odpowiedzialny jest za strukturę oraz niuanse czerwonych owoców.
  • Pinot Meunier (ciemne grona), dający lekkie wina pełne owocowych aromatów, doskonałe do picia z młodu.

Szampany produkowane są metodą tradycyjną (szampańską). Polega ona na podwójnej fermentacji wyciśniętego soku z winogron. Pierwsza fermentacja zachodzi w kadziach ze stali nierdzewnej lub dębowych i nie różni się niczym od powstawania win spokojnych. Druga natomiast ma miejsce w butelce, a jej efektem są powstające pęcherzyki Co2. Na początku każdego roku wina są klarowane i następuje wstępna ocena powstałego trunku. Po tej degustacji rozpoczyna się proces mieszania (assemblage), który polega na łączniu win z rozmaitych odmian winorośli, roczników oraz gron z różnych terenów upraw.

szampan5_29.12

Przed butelkowaniem powstałego wina, dodaje się do niego mieszankę drożdży oraz cukrów tzw. liqueur de tirage. Ten dodatek rozpoczyna drugą fermentację, której skutkiem jest powstanie dwutlenku węgla, a w efekcie bąbelków. Na tym etapie trunek zamykany jest metalowym kapslem. Podczas drugiej fermentacji w butelkach powstaje osad drożdżowy, który nadaje smaku i zapachu fermentującemu winu. Jednak po tym procesie jest on już niepożądany i należy go usunąć. Do tego celu używa się specjalnych stojaków. Usadowione w nich szyjką w dół butelki są obracane, co umożliwia równomierne i swobodne opadanie drożdżowego osadu. W dużych domach szampańskich odbywa się to za pomocą automatycznych żyropalet. W mniejszych natomiast, w których nierzadko znajduje się milion dojrzewających butelek, robi się to ręcznie. Kiedy cały osad opadnie na dno szyjki, jest ona zamrażana w temperaturze około -17 °C. Butelka zostaje otwarta a drożdże usunięte. Ten etap oczyszczania nosi nazwę degorżowania lub dégorgement. Efektem tego procesu jest pewna strata napoju w butelce, ale ubytek ten uzupełniany jest mieszanką  wina i cukru, nazywaną liqueur d’expédition a cały zabieg dosage. Ilość cukru zawarta w tym płynie decyduje, czy szampan zostanie zaliczony do trunków wytrawnych czy będzie charakteryzował się większą słodyczą.

1200x500kieliszkipopr

Cukier pozostały w butelce nazywa się resztkowym. Oto jak szampany dzielą się ze względu na jego obecność: bardzo wytrawny (Brut intégral, Brut zéro), wytrawny (Brut), półwytrawny (Sec), półsłodki (Demi sec), słodki (Doux).

Butelki szampana, które możemy spotkać w sklepach mają zazwyczaj 0,75 l. Wykonane są ze szkła grubszego niżeli te klasyczne, ponieważ muszą wytrzymać ciśnienie aż 6 atmosfer. Istnieje jednak szereg mniej standardowych rozmiarów butelek, które często nawiązują do postaci historycznych:

  • Ćwiartka: 18,75 cl – najczęściej sprzedawana w hotelowych minibarach lub restauracjach
  • Połówka: 37,5 cl
  • Klasyczna: 75 cl (fr. la bouteille)
  • Magnum: 1,5 litra – podwójna objętość klasycznej butelki
  • Jeroboam: 3 litry – objętość czterech butelek normalnych
  • Rehoboam: 4,5 litra – 6 butelek
  • Matuzalem: 6 litrów – 8 butelek
  • Salmanazar: 9 litrów  – 12 butelek
  • Baltazar: 12 litrów – 16 butelek
  • Nabuchodonozor: 15 litrów – 20 butelek
  • Salomon: 18 litrów – 24 butelki
  • Suweren: 26,25 litrów – 35 butelek
  • Prymas: 27 litrów – 36 butelek
  • Melchizedek 30 litrów – 40 butelek

szampan3_29.12

W zależności od długości dojrzewania i rodzaju winogron możemy wyróżnić kilka stylów:

  • Szampany nierocznikowe (Non-Vintage)wizytówka domów szampańskich, robi się je w bardzo dużych ilościach, a producenci z roku na rok starają się zachować jego stałą jakość. Każdy producent tworzy własny styl swoich flagowych produktów, począwszy od trunków lekkich i bardzo owocowych po bogate, strukturalne i pełne drożdżowych aromatów.
  • Szampany Rocznikowe (Vintage)są to wina powstające tylko w najlepszych latach. 80% zbiorów musi pochodzić z konkretnego rocznika. Reszta zatrzymywane jest jako rezerwa do dalszego starzenia i służy m. in. jako liqueur d’expédition.
  • Prestige Cuveeto najdroższe butelki. Tworzone w najlepszych latach i pochodzących z najlepszych parcel. Zazwyczaj powstają w bardzo małych ilościach.
  • Blanc de Blancs robione w 100% ze szczepu winogron Chardonnay. Młode są lekkiej struktury, obfite w aromaty jabłek i owoców cytrusowych. Z wiekiem stają się bardziej kremowe i maślane.
  • Blanc de Noirpowstają z ciemnych rodzajów winogron, Pinot Noir i Meunier. Zazwyczaj mają solidniejszą strukturę i są pełne czerwonej owocowości.

Wysoka uniwersalność szampana w łączeniu go z potrawami bierze się z kilku czynników, główne z nich to pęcherzyki Co2 oraz jego dobra kwasowość. Szampany różowe, które mają solidniejszą strukturę oraz pewien poziom tanin, potrafiących sprostać wielu potrawom mięsnym. Szampan to trunek na tyle uniwersalny, że łączenie go z potrawami jest stosunkowo proste. To wspaniałe wino dobrze skomponuje się zarówno z poranną jajecznicą, jak i homarem na wystawnym przyjęciu.

szampan4_29.12

Największą sprzedażą w ostatnich latach mogą pochwalić się następujący producenci:

  1. Moet & Chandon
  2. Veuve Clicquot
  3. Nicolas Feuillatte
  4. G.H. Mumm
  5. Laurent-Perrier
  6. Taittinger
  7. Piper-Heidsieck
  8. Pommery
  9. Lanson
  10. Canard-Duchene

MaurycyMichalak

Maurycy Michalak – pasjonat win i mocnych alkoholi. Wieloletnie doświadczenie w branży alkoholowej zdobywał w całej Europie. Posiada trzeci poziom certyfikatu WSET (Wine & Spirit Education Trust). Na co dzień odpowiedzialny jest za dobór portfolio win w sklepie Miler Spirits & Style.

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Sylwestrowe stylizacje

Moda / 

Sylwester jest wyjątkowym dniem, ponieważ kończy rok, jednocześnie zaczynając nowy. Sprawia, że ludzie motywują się do działania i wymyślają postanowienia, pozwala na zabawę i jest okazją do odnowienia starych znajomości i wytańczenie się po wsze czasy. 31 grudnia wiąże się również z bardzo ciekawymi wspomnieniami i ogromną ilością zdjęć, żeby te chwile uwiecznić. Z tego powodu, warto wyglądać na nich fenomenalnie, aby za dziesięć lat nie trzeba było tłumaczyć się ze swojego ubioru, a wręcz być z niego dumnym. Przygotowaliśmy dla Państwa trzy zestawy, które pozwolą osiągnąć ten efekt.

Sylwester na salonach

sylwester1_28.12 (1)

Imprezy sylwestrowe w gustownych i wyrafinowanych miejscach wymagają solidnego przygotowania oraz dobrej znajomości pojęć określających obowiązujący dress code. Jeżeli na zaproszeniu pojawił się zwrot „black-tie”, to na przyjęciu należy pojawić się w smokingu, jeżeli „white-tie” – we fraku. Co prawda w XXI wieku nastąpiło znaczne rozluźnienie zasad ubierania się, jednak mimo wszystko idąc na bankiet lub bal, warto mieć na sobie śnieżnobiałą koszulę z krytą plisą i mankietem na spinki, muchę (koniecznie zawiązaną własnoręcznie!) wykonaną z jedwabiu, czarny smoking lub garnitur oraz wypolerowane na wysoki połysk oxfordy. Biała lniana poszetka świetnie dopełni całą stylizację sprawiając, że mężczyzna będzie wyglądał niezwykle gustownie, a jednocześnie poważnie i elegancko.

sylwester2_28.12

Skórzane dodatki powinny współgrać z butami, i o ile zdobycie lakierowanego portfela może być niezwykle trudne, tak czarny, prosty model bez zbędnych przeszyć i kieszonek  sprawdzi się perfekcyjnie. Dzięki prostocie i szykowności zawartej w klasycznym ubiorze, mężczyzna będzie wyglądał bardzo dobrze, jednocześnie pozwalając swojej partnerce wieść prym w przyciąganiu pełnych podziwu spojrzeń.

Z pracy do klubu

sylwester3_28.12

Panowie powinni być zawsze gotowi na pewne poświęcenie, jeżeli chodzi o relacje międzyludzkie. Kiedy w ostatniej chwili wychodzą z pracy i biorą taksówkę, aby zdążyć na przyjęcie organizowane przez przyjaciół, muszą wyglądać nienagannie. Łącząc strój biznesowy z sylwestrowym należy pamiętać, że można sobie pozwolić na pewne ustępstwa . Koszulę w innym kolorze niż biel, trochę luźniejszy krawat, niekoniecznie garniturową marynarkę, ale zawsze muszą być to elementy wysokiej jakości, które po całym dniu noszenia nie wyglądają jak „wyjęte psu z gardła”.

sylwester4_28.12

Trzeba też pamiętać, że smart-casualowa garderoba obejmuje również obuwie oraz dodatki. Czarne oxfordy i portfel w tym samym kolorze nie będą złym wyborem, lecz tym razem mężczyzna może sobie pozwolić na elementy brązowe z kontrastowymi przeszyciami. Dzięki delikatnemu rozluźnieniu swego stroju dalej będzie wyglądał profesjonalnie, ale nie będzie musiał przebierać się po pracy w coś innego w obawie, że zacznie niepotrzebnie zwracać na siebie uwagę.

Impreza ze znajomymi

sylwester5_28.12

Sylwester nie musi jednak oznaczać formalnego lub półformalnego ubioru. Mężczyzna może pozostać w sferze dobrego gustu rezygnując z krawata, marynarki i poszetki. W trakcie energicznego tańca każde okrycie wierzchnie będzie mu zbędne, dlatego najważniejsza stanie się koszula. Ważne, aby była ona nieformalna, wykonana najlepiej z bawełny o splocie koszykowym, która charakteryzuje się świetną oddychalnością i lekkością w noszeniu. Biały kolor koszuli będzie świetnym wyborem, lecz nie ma co ukrywać, że w takiej sytuacji równie dobrze sprawdzi się błękit. Należy także zadbać o porządny kołnierzyk, ponieważ bez krawata może on zacząć „uciekać” na boki lub załamywać się i żeby temu zapobiec, warto zdecydować się na tak zwany buton-down.

sylwester6_28.12

Z dodatkami w zestawie nieformalnym mamy całkowitą swobodę. Mężczyzna może wybrać brązowe buty z kolorowymi sznurówkami, kontrastowy pasek, bardziej wysublimowany i spersonalizowany portfel, który nie będzie wypychał kieszeni spodni. Moda casualowa wiąże się z łamaniem zasad, a sylwester pozwala na jeszcze więcej w tym względzie. Trzeba jednak uważać, ponieważ granica rozróżniająca uśmiech zachwytu od uśmiechu politowania jest bardzo, bardzo cienka.

Kiedy już jesteśmy spokojni o nasz wygląd, możemy w całości poświęcić się temu, co w sylwestrową noc jest najważniejsze – dobrej zabawie.

Inne wpisy z tej kategorii

portfel

Komentarze

  1. Witam ciekawy artykuł mam pytanie do ostatniej stylizacji co to za spodnie i gdzie je można kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miler Menswear
Top