9 najbardziej luksusowych samolotów

Lifestyle / 

Najbardziej luksusowe, jedne z największych i najdroższych samolotów. Tak w kilku słowach można opisać poniższe zestawienie najbardziej ekskluzywnych aeroplanów. Każdy z nich został zakupiony po cenie zwykłej, w jakiej te seryjne maszyny były sprzedawane, ale bardzo często ulepszenie i dostosowanie ich do potrzeb właścicieli kosztowało drugie tyle. O tym, kto dysponuje podniebnymi apartamentami przeczytajcie poniżej.

AIRBUS A380

Właściciel: saudyjski książę Alwaleed bin Talal al-Saud
Koszt: 500 mln $
Liczba miejsc:  471

Ten samolot należy do jednego z najbogatszych ludzi  na świecie. Seryjny Airbus kosztuje ok. 400 mln $, a dostosowanie go do potrzeb księcia wyniosło kolejne 100 mln dolarów. Wnętrze dwupoziomowego szerokokadłubowca urządzone jest z  przepychem. Znajduje się w nim 5 sypialni księcia i 20 pokoi dla jego gości, do tego 10-osobowa sala koncertowa, restauracja oraz miejsce na książęcego rolls royce’a. Dodatkiem, przygotowanym specjalnie dla saudyjskiego księcia jest czerwony dywan, który podczas lądowania automatycznie wysuwa się z samolotu.

AIRBUS A340-300

Właściciel: Aliszer Usmanov
Koszt: 238 mln €
Liczba miejsc: 295

Aliszer Usmanow posiada największy prywatny samolot w Rosji. Jego Airbus został ulepszony i wzmocniony, tak żeby wytrzymał trudne warunki atmosferyczne, awarie czy ataki. Cała maszyna jak i jej wnętrze została złożona z najlepszych i jednocześnie najdroższych elementów. Łączny koszt zakupu i przeróbki wyniósł 450 mln $.

 

BOEING 747-430

Właściciel: sułtan Brunei Hassanal Bolkiah
Koszt: 100 mln $
Liczba miejsc: 366 – 660

Sułtański Boeing, choć trochę tańszy od poprzednich przedstawionych maszyn, to bardzo od nich nie odbiega. Wewnątrz znajduje się pokój dzienny, sypialnia z łazienką, a wszędzie jest mnóstwo złotych i kryształowych ozdób. Sułtan na urządzenie swojej maszyny według własnych upodobań wydał więcej niż na sam sprzęt, bo aż 133 mln $.

 

BOEING 767/33A/ER

Właściciel: Roman Abramowicz
Koszt: 170 mln $
Liczba miejsc: 375

Abramowicz jest jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i to do niego należy klub Chelsea. Jego szerokokadłubowiec dalekiego zasięgu został wyposażony m.in w system antyrakietowy, który ma zwiększyć bezpieczeństwo. Wnętrze maszyny jest wykończone z drzewa kasztanowca i ozdobione złotem. Abramowicz nazwał  swój samolot Bandit.

 

BOEING 747-81 VIP

Właściciel: Joseph Lau
Koszt: 153 mln $
Liczba miejsc: 366 – 568

 

Designerskie wnętrze Boeinga zostało zaprojektowane specjalnie dla potrzeb Lau’a. Na pokładzie dreamlinera znajduje się gabinet, pokoje gościnne, osobista siłownia i kilka prywatnych apartamentów, a każdy z nich urządzony jest w innym stylu i inaczej wyposażony.

 

 

GULFSTREAM III

Właściciel: Tyler Perry
Koszt: 125 mln $
Liczba miejsc: 12 – 26

Gulfstream Perry’ego, ze względu na swoje wyposażenie, nazywany jest latającym teatrem. Na jego pokładzie mieszczą się ogromne 42-calowe ekrany HD LCD . Nie mogło tu również zabraknąć odtwarzaczy Blu-ray oraz stacji dokujących do iPodów i telewizji satelitarnej. Zupełnie ekstrawaganckim dodatkiem jest specjalne oświetlenie z elektronicznym sterowaniem.

 

BOEING 747

Właściciel: Donald Trump
Koszt: 100 mln $
Liczba miejsc: 624

Trump odkupił Boeinga od współwłaściciela Microsoftu – Paulla Allena. Na pokładzie jego samolotu znajduje się sypialnia ze zintegrowanym systemem kina domowego. Oprócz tego, jest jeszcze pokój telewizyjny z 52-calowym ekranem. Oczywiście wewnątrz maszyny jest mnóstwo pozłacanych elementów, takich jak chociażby klamry do pasów, umywalki, czy krany.

  

BOEING BIZNES JET 2

Właściciel: Mukesh Ambani
Koszt: 73 mln $
Liczba pasażerów: 87

Na ósmym miejscu w naszym rankingu znalazł się Boeing Biznes Jet 2. Samolot o powierzchni 1000 m2 należy do najbogatszego człowieka w Indiach – Mukesha Ambaniego. Na pokładzie jego prywatnego jeta znajduje się m.in. sala konferencyjna oraz apartament z sypialnią i łazienką.

BOEING 737

Właściciel: nieznany biznesmen z USA
Koszt: 57 mln $
Liczba miejsc: 189

Ostatni z 9 najbardziej ekskluzywnych samolotów to Boeing 737. Biznesmen z USA zakupił maszynę za 57 mln dolarów, ale łącznie z wprowadzonymi zmianami, całość kosztowała go 80 mln dolarów. Na pokładzie Boeinga jest m. in. 8 sypialni, kuchnia, a także sala konferencyjna z łącznością dla smartfonów i komputerów.

 

Którym z przedstawionych powyżej samolotów chcielibyście polecieć na wakacje?

Autor: Agata Szymczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Wszystko o Pitti Uomo #89

Moda, Pitti Uomo / 

Targi mody męskiej we Florencji dobiegły już końca, ale trendy, które na nich widzieliśmy będą obecne w modzie jeszcze przez wiele lat. W tym roku sami pojechaliśmy na Pitti Uomo i osobiście sprawdziliśmy czego można spodziewać w męskiej elegancji w nadchodzących latach. Przygotowaliśmy dla Was dwie galerię zdjęć oraz artykuły o nadchodzących trendach, polskiej reprezentacji modowej we Florencji czy historii targów Pitti.

41 235

Inne wpisy z tej kategorii

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Polscy blogerzy na Pitti Uomo

Moda, Pitti Uomo / 

Na targi Pitti Uomo do Florencji przyjeżdżają blogerzy z całego świata. Co roku na placu Fortezza da Basso można zauważyć ludzi różnych narodowości, w tym oczywiście także Polaków. Liczba naszych rodaków nie była imponująca, ale z pewnością nie mamy się czego wstydzić. Poniżej przedstawiamy listę polskich blogerów modowych którzy pojawili się na Pitti Uomo #89.

OUTDERSEN
polskibloger1

Blog „Outdersen” został założony trzy lata temu przez Łukasza Masłowskiego. Chciał on udokumentować drogę, jaką musiał przebyć w poszukiwaniu swojego własnego stylu i trzeba przyznać, że było co uwieczniać. Początkowo jego zestawy charakteryzowały się bogactwem kolorystycznym i ciekawymi wzorami, nieraz łączył też elementy pozornie do siebie niepasujące w jedną spójną całość. Teraz Outdersen preferuje zestawy bardziej stonowane i spokojniejsze – głównie związane z granatami i odcieniami szarości – co nie zmienia faktu, że jego stylizacje dalej są utrzymane na wysokim poziomie.


Więcej zdjęć znajdziesz na blogu.

PATINESS
pitti152

Patrycja Rychlik jest blogerką, z którą bardzo mocno kojarzy się Paryż. Jej styl jest minimalistyczny, lecz nawet te najprostsze zestawy proponowane przez nią  są niezwykle urokliwe. Na Pitti Uomo pojawiła się w towarzystwie Łukasza Masłowskiego, Outdersena i nie można powiedzieć, że nie pasowała do grupy dobrze ubranych ludzi. Jej wygląd świetnie wkomponowywał się w panującą na targach atmosferę i zwracał uwagę nie ze względu na swoją krzykliwość, a wdzięk.Więcej zdjęć znajdziesz na blogu.

JAN ADAMSKI

polskibloger4
Jan Adamski nie prowadzi tylko bloga o modzie. Często komentuje to, co dzieje się w polityce, fotografuje ptaki, opisuje krajobrazy i interesujące miejsca. Jego styl cechuje się bardzo umiejętną koordynacją kolorystyczną – wszystkie elementy po prostu muszą ze sobą współgrać, czy to skarpetki w kolorze golfu, czy też poszetka korespondująca z opaską na kapeluszu. Jan Adamski jest również jednym z nielicznych blogerów, którzy regularnie pokazują się w muszkach i często tworzy z nich bazę do swoich niebanalnych stylizacji.


Więcej zdjęć znajdziesz na blogu.

FOR GENTLEMAN
polskibloger3

Blog prowadzony przez Alberta Borowieckiego powstał kilka lat temu i od tamtego czasu prężnie się rozwija. Autor jest pasjonatem mody męskiej i podróżnikiem, co również znajduje odzwierciedlenie w jego internetowym pamiętniku. Jest też pomysłodawcą inicjatywy „Warszawa Pod Krawatem” – spotkania elegantów w Warszawie – które cieszy się niesłabnącą popularnością. Albert Borowiecki na Pitti Uomo spędził niestety tylko jeden, za to na pewno niezwykle intensywny, dzień.


Więcej zdjęć znajdziesz na blogu.

BLUE LOAFERS

pitti174

Blog Blue Loafers jest prowadzony przez Mikołaja Pawełczaka w języku angielskim. Mieszka on w Londynie, dzięki czemu ma wręcz nieograniczony dostęp do najlepszych pracowni krawieckich i nie marnuje potencjału drzemiącego tej jego lokalizacji. Nie oznacza to jednak, że na blogu znajdziemy tylko horrendalnie drogie ubrania bespoke. Blue Loafers jest blogiem, gdzie autor skrupulatnie wybiera rzeczy o jak najlepszym stosunku ceny do jakości i takie stara się też promować. Regularnie przeprowadza wywiady z osobami ważnymi w świecie mody, co nie jest często spotykane na innych blogach.


Więcej zdjęć znajdziesz na blogu.

TOMASZ MILER
polskibloger5

Przygoda Tomasza Milera z blogowaniem rozpoczęła się, kiedy doszedł do wniosku, że aby znaleźć ubrania, w których będzie dobrze wyglądał, musi również znaleźć dobrego krawca. Prowadzi blogi o krawiectwie miarowym oraz o degustowaniu whisky, a w roku 2015 otworzył niezwykle stylowy sklep, w którym w sprzedaży są między innymi ubrania jego własnej marki. Pod nazwą MILER kryje się również pracownia krawiecka.


Więcej zdjęć znajdziesz na blogu.

Polska reprezentacja na Pitti Uomo nie była zbyt liczna, ale za to prezentowała się naprawdę dobrze na europejskim tle. Liczymy na to, że w kolejnych edycjach będzie okazja do zobaczenia większej ilości blogerów i do konfrontacji ich stylizacji z outfitami światowej klasy sartorialistów.

Autor: Kamil Brycki

Pasjonat muzyki, literatury i mody. Klasyczną męską elegancją interesuje się od 18 roku życia i od tego czasu jego ciekawość tylko przybiera na sile. Redaktor serwisu muzycznego Music To The People.

Inne wpisy z tej kategorii

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miler Menswear
Top