Portfel Manufaktura Miler

Moda, Najpopularniejsze / 

Noszenie przy sobie niezbędnych rzeczy bardzo długo sprawiało mi problem. Dlatego też szukałem pomysłu, jak go rozwiązać, ale długo nie mogłem go znaleźć. Wpadłem na to zupełnie przypadkowo, kiedy robiłem porządki w domu i natknąłem się na mój stary portfel, którego od dawna już nie używałem z powodu jego monstrualnych rozmiarów. Gdy nosiłem go w kieszeni spodni, bardzo deformował sylwetkę. Kiedy z kolei próbowałem go schować z przodu marynarki, jej poła obniżała się o kilka centymetrów, co wyglądało nienaturalnie. Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć mój stary portfel z zawartością. Założę się, że skądś znacie ten widok…

wypchany portfel

Fot. K. Łukowicz

Portfel kosztował kilkaset złotych i kupiłem go od bardzo znanej w Polsce marki. Ma on mnóstwo niepotrzebnych elementów takich jak zatrzaski czy przegródki. Siłą rzeczy mój portfel wypełnił się zupełnie niepotrzebnymi rzeczami. Kiedy po jakimś czasie użytkowania miałem już dość wiecznie przepełnionego portfela, postanowiłem w końcu wyjąć z niego to, co najpotrzebniejsze, a więc pieniądze, kartę płatniczą i dokumenty i zacząłem radzić sobie bez niego. Wolałem nie używać portfela wcale, niż nosić cegłę w kieszeni. Szybko jednak okazało się, że to rozwiązanie miało wady – moje dokumenty natychmiast się zniszczyły poprzez ciągłe noszenie w kieszeniach, nie wspominając o pieniądzach i kartach płatniczych, których nigdy nie mogłem znaleźć na czas. Kiedy miałem już naprawdę dość, uznałem, że tak dalej być nie może i zaprojektowałem portfel, który sprawdza się i pod względem organizacyjnym (mieści wszystkie niezbędne elementy) i wizerunkowym (nie deformuje ubrań). Oto on:

4

Dlaczego ten portfel dobrze się sprawdzi?

Wielu mężczyzn przy obecnym trybie życia musi dbać o swój wizerunek w każdej sytuacji – nie zawsze jednak jest to proste. Przy codziennym podróżowaniu wszelkimi środkami transportu (samochód, samolot, kolej, prom lub zatłoczona komunikacja miejska) i wielogodzinnych podróżach, niełatwo zaraz po ich zakończeniu udać się na spotkanie biznesowe i wciąż wyglądać nieskazitelnie. Jest to jednak wymóg współczesnego społeczeństwa. Z tej przyczyny nie można pozwolić sobie na noszenie wielkiego portfela. Z drugiej jednak strony nie może być sytuacji, w której brakuje czegoś, co może okazać się niezbędne np. w innym mieście lub kraju.

cienki portfel mieści się do kieszeni marynarki
Jak więc się w tym odnaleźć? Postanowiłem zacząć od stworzenia listy niezbędnych rzeczy, które zawsze muszę mieć przy sobie. Druga lista powstała samoistnie z przedmiotów, które są mi zbędne.

Niezbędne przedmioty

 • karta debetowa (na bieżące wydatki)
 • karta kredytowa (często ratuje sytuację, kiedy np. nie zdążysz na samolot i będzie konieczny nieplanowany nocleg)
 • gotówka (najbezpieczniej mieć około 300 złotych w banknotach 50, 20, 10 – wystarczy wówczas na benzynę, kolację albo tani hotel)
 • dowód osobisty (potrzebny w banku, urzędach, przy przekraczaniu granicy w UE)
 • prawo jazdy (prowadzenie swojego lub wynajętego/pożyczonego pojazdu)
 • dowód rejestracyjny z OC i AC w środku

Czy naprawdę potrzebujesz więcej?

Zbędne przedmioty

 • bilon – aby zachować cienki portfel, proponuję przerzucenie monet do bilonówki
 • prywatne zdjęcia przyjaciół, rodziny, itd.
 • wszelkie karty lojalnościowe – w swoim starym portfelu znalazłem ich aż sześć! Jeśli masz karty lojalnościowe do sieci sklepów, w których nie robisz zakupów przynajmniej raz w tygodniu, zostaw je w domu i bierz ze sobą tylko wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujesz.
 • karty na punkty – jeśli zbierasz punkty na stacji benzynowej, przechowuj kartę w samochodzie.
 • rachunki ze sklepów – jeśli je zbierasz, najlepiej przeznaczyć na nie specjalne pudełko. Zwróć jednak uwagę czy to naprawdę konieczne… Jaki procent rzeczy, które kupiłeś, faktycznie reklamowałeś?

Szybko zdałem sobie sprawę, że dowód rejestracyjny, kilka kart o tym samym wymiarze i określona suma pieniędzy to wszystko, czego mi potrzeba. Zobaczcie, jaka jest różnica między cienkim portfelem a portfelem cegłą…

porównanie cienkiego portfela z wypchanym
Portfel bez podszewki Manufaktura Miler

Po wszystkich moich przemyśleniach okazało się zatem, że jedyne czego mi potrzeba to skórzany portfel o wymiarze nie większym niż rozmiar dowodu rejestracyjnego. Na dowodzie mogę umieścić w poziomie dwie karty płatnicze. Wygląda to wówczas tak:

5

Teraz można jechać samochodem, wyjechać z kraju, bez problemu dokonać płatności, a wszystkie kieszenie będą wyglądać na całkowicie puste!

A drobne?

skórzana bilonówka

Po zebraniu pierwszych opinii dotyczących portfela Manufaktury Miler, pojawiło się sporo konstruktywnej krytyki, która pozwoliła mi ulepszyć produkt. Wiele osób narzekało na fakt, że nie czują się dobrze z noszeniem garści monet w kieszeni.

Aby nie pogrubiać portfela o monety, postanowiłem uszyć osobną bilonówkę. Zrobiono ją z jednego kawałka skóry, przez co jest ona całkowicie wyjątkowa! Dla osób kupujących portfel – bilonówka dostępna jest w bardzo przystępnej cenie.

użycie bilonówki

Jak dobrać kolory?

czarny portfel i bilonówka z kontrastowym przeszyciem

Uważam, że skórzane dodatki powinny być w tej samej tonacji. Dlatego też zależnie od koloru butów, który noszę, dobieram do nich kolorystycznie zegarki i teczki. Jednak w przypadku portfela, dla odpowiedniego doboru koloru, musiałbym wciąż przekładać jego zawartość, co skutkowałoby zapominaniem ważnych dokumentów czy innych przedmiotów. Z tego powodu zdecydowałem się na noszenie przy sobie wyłącznie jednego portfela. Kolor, który wybrałem, to czekoladowy (bardzo ciemny brąz). Portfel pasuje wówczas doskonale nie tylko do brązowych elementów ubioru, ale również jest na tyle ciemny, że nie gryzie się z czarnymi dodatkami. Jako że zdaję sobie sprawę z faktu, że jest wielu miłośników czerni, szyjemy też portfele w tym kolorze. Natomiast ci lubiący się wyróżniać mogą wybrać kolor koniakowy. Skóra do tego koloru w wyprawie roślinnej ulega przepięknej patynacji i uszyty z niej portfel będzie się pięknie starzeć (portfele czarne i brązowe również, ale w sposób mniej widoczny).

Diabeł tkwi w szczegółach

Na Facebooku pojawiły się też komentarze o tym, że cena 179zł za portfel „z kilku pozszywanych kawałków skóry” jest bardzo wysoka. Czy aby na pewno? Przede wszystkim szyjemy wyłącznie z roślinnie garbowanych kruponów bydlęcych – najdroższej skóry tego typu. Kosztuje ona kilkakrotnie więcej niż lakierowane skóry, z których szyje zdecydowana większość marek galanteryjnych dostępnych w Polsce. Kupujemy skórę wyłącznie w pierwszym gatunku i jeżdżę wybierać krupony osobiście. Czasem ze stu obejrzanych skór kupuję tylko kilka.

Portfel nie ma absolutnie żadnych dodatków, które mogłyby go pogrubić lub odebrać naturalny charakter skóry. Nie posiada podszewki, zamków, zatrzasków czy przegródek. Opiera się na prostej i czystej elegancji. Skupiliśmy się też na jego wyjątkowości pod względem wykonania. Podczas produkcji maszynowo tworzone są tylko proste szwy na obwodzie portfela. Ich wykonanie to jedynie kilka procent całego czasu poświęconego na uszycie portfela. Cała reszta to ręczna praca! Każdy portfel jest wykańczany ręcznie poprzez wyszywanie regielków na końcach ściegów oraz malowanie brzegów skóry lakiem do skór. Regielki zapobiegają pruciu się ściegów portfela. Malowanie pełni natomiast funkcję estetyczną. Oprócz tego na portfelu wytłoczone jest dyskretne logo Manufaktura Miler. Zobaczcie sami!

6

Jak go zamówić?

Portfel bez podszewki dostępny jest w trzech kolorach (koniakowym, czekoladowym i czarnym) i dwóch wersjach przeszycia (kontrastujące i niekontrastujace).

Oprócz tego, osoby zainteresowane bilonówką, w komplecie z portfelem mogą nabyć ją za jedyne 39 złotych! Cena bilonówki kupowanej osobno wyniesie 69 złotych.

Dodać należy, że portfel zapakowany jest w przepiękne pudełko ze sztywnej tektury o fakturze lnu ze srebrnym nadrukiem, które doskonale nadaje się na prezent.

Portfel i bilonówka zapakowane w pudełko

Podsumowując

Zamawiając portfel i bilonówkę, masz możliwość zakupu stylowej bilonówki w bardzo atrakcyjnej cenie (tylko 39 złotych)!  Aby zarezerwować swój portfel, wystarczy zamówić go w SklepMiler.pl. Zapraszam do zakupów – to naprawdę wyjątkowa okazja, która nie tylko rozwiązuje wielki problem wizerunkowy, ale także niesie ze sobą atmosferę luksusu i wyjątkowości.

Zapisz

Inne wpisy z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Fałszywi przyjaciele – czyli jak uniknąć błędów

Lifestyle, Savoir Vivre / 

Często próbując sobie ułatwić mówienie po angielsku, używamy słów, które „brzmią podobnie do tych po polsku, więc powinny znaczyć to samo”… Regularnie więc słyszymy określenie dress na dres sportowy czy actually na aktualnie. Czy bezpiecznie jednak jest kierować się zasadą podobnego brzmienia? Niestety, w wielu przypadkach wyrazy, które brzmią podobnie w języku polskim i angielskim, nie mają ze sobą nic wspólnego! Oto kilka najpopularniejszych przykładów „fałszywych przyjaciół” (ang. false friends) między językiem polskim i angielskim.

1. Actually – aktualnie

actually = właściwie, aktualnie = currently2. Data – data

data = dane, data = date3. Fabric – fabryka

fabric = tkanina, fabryka = factory4. Lunatic – lunatyk

lunatic = szaleniec, lunatyk = sleepwalker5. Obscure – obskurny

obscure = niejasny, obskurny = sleazy6. Pension – pensja

pension = emerytura, pensja = salary8. List – list

list = lista, list = letter9. Smoking – smoking

smoking = palenie, smoking = dinner jacket/tuxedo9. Pasta – pasta

pasta = makaron, pasta = paste10. Dress – dres

dress = sukienka, dres = tracksuit11. Carnation – karnacja

carnation = goździk, karnacja = complexion12. Billion – bilion

billion = miliard, bilion - trillion13. Divan – dywan

divan = otomana, dywan = carpet14. Hazard – hazard

hazard = niebezpieczeństwo, hazard = gambling15. Eventually – ewentualnie

eventually = ostatecznie, ewentualnie = alternatively

Jakie jeszcze pary wyrazów dodalibyście do tej listy? Te najciekawsze dodamy do naszego artykułu! :)

 

Zapisz

portfel

Komentarze

 1. preservative – konserwant, prezerwatywa – condom
  talon – szpon, talon – voucher
  transparent – przezroczysty, transparent – banner

 2. Spotkałem się także z tłumaczeniem potocznego w Polsce „dresu” jako sweat suit. Jest tak samo poprawne a prawdopodobnie – nawet bardziej, bowiem tracksuit to zestaw dresowy z bluzą zasuwaną pod szyję, ze stójką – taki, jak na przedstawionym obrazku. Jednak inne rodzaje tego prawilnego stroju określałbym mianem przytoczonym wcześniej.
  Mam jeszcze pytanie; czy w tym przypadku forma rozdzielna (track/sweat suit) jest poprawna na równi z formą łączną – użytą w tekście?

  1. Gentleman's Choice

   Według słowników Cambridge i Longman w przypadku „tracksuit” poprawna jest tylko forma łączna. Jednak jeśli chodzi o „sweat suit” obydwie formy są poprawne i mogą być stosowane zamiennie.

 3. Jesli chodzi o billion, to we współczesnym angielskim jak i amerykańskim mowimy o miliardzie a nie o trylionie. Proponuje uaktualnić wiedzę :-)

  1. Gentleman's Choice

   Taka informacja jest też podana w artykule. Zapraszamy do uważnej lektury. :)

 4. Pathetic :)

 5. receipt – paragon, recepta – prescription ;)

 6. Thanks from the mountain :-)

 7. Sympathy – Współczucie. Sympatia – liking.

 8. Maciej Włodarczyk

  Chyba debil to pisał. To są błędy na poziomie czwartej klasy podstawowej.

 9. Bardzo fajny pomysł na takie językowe porównania. I gdyby jednym kolorem zapisane były np. tylko słowa w języku polskim, przykłady byłyby bardziej przejrzyste. Obecny zapis (gdzie słowo w jęz. polskim zapisane jest raz na szaro, raz na niebiesko) wprowadza w błąd i sprawia, że przy każdym przykładzie musiałam się zastanowić o co w nim chodzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Najdroższy samochód świata

Hobby, Motoryzacja / 

Mercedes-Benz 600 – samochód zaprojektowany bez patrzenia na koszty, dzięki czemu z jednej strony pojawiły się w nim ciekawe rozwiązania, a z drugiej mogli sobie na niego pozwolić tylko nieliczni (w 1964 roku był najdroższym samochodem oferowanym na świecie). Ulubiony pojazd dyktatorów oraz światowych sław. Skutecznie konkurował z adekwatnymi modelami Rolls Royce’a, Bentleya, Cadillaca czy Lincolna.

Nadwozie

Sześćsetka oferowana była w dwóch głównych odmianach: krótszej (sedan) oraz dłuższej Pullman (limuzyna). Ta druga występowała również w wariancie 6-drzwiowym i odróżniała się od sedana dodatkowym rzędem siedzeń. Na bazie limuzyny powstała również wersja nadwoziowa landaulet, która charakteryzuje się tym, że część dachu jest sztywna, a resztę można złożyć. Z landauletów korzystali przedstawiciele władz, m. in. Królowa Elżbieta II czy papież. Całość produkcji liczyła zaledwie 2677 sztuki, z czego aż 80% to sedany. Linia nadwozia jest niezwykle prosta, a kształt atrapy czy reflektorów są charakterystyczne dla mercedesów z tamtych lat. Wszystkie elementy dekoracyjne wykonywano ręcznie.

Układ jezdny

Do napędu prawie trzytonowej sześćsetki posłużyła zupełnie nowa jednostka, gdyż żaden ówczesny silnik Mercedesa nie dałby sobie z nią rady. Inżynierowie specjalnie dla tego modelu stworzyli widlasty, górnozaworowy, 8-cylindrowy silnik na mechanicznym wtrysku paliwa o pojemności 6,3 l. Generował on 250 KM i pozwalał na podróżowanie z prędkością maksymalną nieco powyżej 200 km/h. Wolna ręka dana konstruktorom pozwoliła im puścić wodze fantazji, w wyniku czego w samochodzie znalazł się skomplikowany i rozbudowany układ hydrauliczny. Dzięki hydraulicznemu zawieszeniu samochód był bardzo wygodny, gdyż płynnie wybierał wszelkie nierówności. Dodatkowo w razie potrzeby możliwe było zwiększenie ciśnienia w układzie, a tym samym usztywnienie zawieszenia. W tej klasie i przy tych gabarytach nie mogło zabraknąć hamulców tarczowych na wszystkich kołach.

Wnętrze

Wnętrze wykonane zostało z materiałów bardzo wysokiej jakości. Pięknie zdobiona skórzana tapicerka, deska rozdzielcza z drewnianymi elementami czy chromowane dekory wybitnie świadczą o tym, że mamy do czynienia z samochodem najwyżej klasy. Dobrodziejstwa układu hydraulicznego znajdowały się również w kabinie. Szyby wraz z szyberdachem, fotele, pozycja oraz pochylenie tylnej kanapy regulowane były hydraulicznie. Taki system niósł ze sobą kilka zalet: zajmował mniej miejsca niż ówczesne silniki elektryczne, był szybszy, a do tego ruch odbywał się bezgłośnie. Każdy egzemplarz wyposażony był w klimatyzację oraz lodówkę ze specjalnymi uchwytami na kieliszki. Wszystkie elementy wykonywano ręcznie według indywidualnego zamówienia klienta.

Ze względu na swoją astronomiczną cenę, Mercedes-Benz 600 stał się ulubionym pojazdem dyktatorów, głów państw oraz gwiazd. Swoje egzemplarze posiadały takie postaci jak Fidel Castro, Saddam Hussein, Coco Chanel, Elvis Presley, John Lennon czy Hugh Hefner. Obecnie na używany model w przyzwoitym stanie trzeba przeznaczyć przynajmniej 100.000$. Należy się również liczyć z dużymi kosztami serwisu – nawet tego podstawowego.

Mercedes-Benz 600 pojawił się na ekranach kin w filmach o Jamesie Bondzie. Wystąpił w częściach: “Ośmiorniczka”, “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” oraz “Diamenty są wieczne”.

Zapisz

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miler Menswear
Top