W co zagrać w kasynie?

Hobby, Lifestyle / 

Wielu dżentelmenów od czasu do czasu relaksuje się grając w karty – ubrany w klubową dwurzędówkę, z cygarem w jednej i whisky w drugiej ręce, rozkoszuje się czasem spędzonym przy „zielonym stoliku”. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka podstawowych zasad i faktów, dotyczących najbardziej popularnych gier hazardowych, które warto znać zanim pójdzie się do kasyna.

Ruletka

Istnieje wiele ciekawych i znacząco różniących się od siebie historii opowiadających o początkach ruletki. Pierwsza mówi o rzymskich żołnierzach, którzy wrzucali kulki do kół od powozów, kolejna sugeruje, że powstała w Chinach, jeszcze inna, że wymyślili ją XVI wieczni cyrkowcy, jednak żadnej z nich niestety nie da się potwierdzić. Pewnym jest, że współczesną wersję ruletki, w roku 1645, wymyślił francuski uczony Blaise Pascal. Gra powstała podczas próby budowy perpetuum mobile, a inspiracją był matematyczny rachunek prawdopodobieństwa, którym interesował się naukowiec. Kolejne, sprawdzone dowody pochodzą z Wielkiej Brytanii, z roku 1720, kiedy to bardzo popularna była gra Roly Poly wykorzystująca koło i kulkę – najprawdopodobniej była pierwowzorem ruletki. Do dzisiaj gramy w ruletkę, która przez 400 lat pozostała niemalże całkowicie niezmieniona. Niemalże, ponieważ niewielkie innowacje wprowadzili, w roku 1842, dwaj Francuzi, którzy dołożyli do koła ruletki pole „zero”, które dawało kasynu większą, bo 2,6 procentową przewagę nad graczem, a także amerykanie, którzy dodali kolejne pola: 00 i orła. Ostatecznie w USA zakazano używania orła, jednak przewaga nad grającym i tak wzrosła, do aż 5, 26 procent. Warto dodać, że ruletka bardzo często nazywana jest również „diabelską grą”, ponieważ suma wszystkich cyfr wynosi 666, a także za sprawą wielu historii, o ogromnych przegranych, które zrujnowały wiele osób. Nie brakuje także wielkich zwycięzców – ogromnym szczęściem może pochwalić się Charles Wells, który w 1891 roku, w Monte Carlo, w ciągu kilku partii, podobno trafiając 23 razy na 24,  wygrał ponad 2 miliony franków, zapisując się w ten sposób na stałe na kartach historii ruletki.

Podstawowe zasady gry

Na stole znajduje się szereg liczb, które znajdują się również na kole, każdy z graczy kładzie pewną sumę pieniędzy na wybrane przez siebie pole. Po skończeniu obstawiania, krupier wprawia w ruch koło i wrzuca kulkę, która krąży po nim w przeciwnym kierunku. Wygrywa osoba, która obstawiła swoimi pieniędzmi pole z numerem, na którym zatrzymała się kulka. W niektórych kasynach, dla urozmaicenia gry, pozwala się na obstawianie wybranych przez graczy pól, nawet po wrzuceniu do koła kulki, jednak tylko do momentu, w którym krupier powie: koniec zakładów.

Poker

Dzisiaj poker jest z pewnością najpopularniejszą grą karcianą. Grają w niego nie tylko zawodowcy, nałogowi hazardziści, ale także dzieci, chociaż nie o pieniądze, a o zapałki czy cukierki. Nie istnieje konkretna data powstania pokera, najprawdopodobniej rozwijał się przez wiele lat, wiele razy zmieniając ilość kart, wprowadzając nowe układy czy nowe warianty gry. Pierwsze wzmianki dotyczące pokera, pochodzą z 1834 roku, z ksiązki Jonathanah H. Greena – Kampanie Dragoon do Gór Skalistych oraz z roku 1844, z działa Joe Cowella – Trzydzieści lat wśród graczy z Anglii i Ameryki. Kolejną ważną datą w historii pokera był rok 1872, w którym ambasador Stanów Zjednoczonych oficjalnie, na forum, ogłosił zasady gry. Kilka lat później, w 1880 pojawił się Texas Hold’em, do dzisiaj najbardziej rozpoznawalny rodzaj pokera na świecie. 1970 roku utworzono World Series of Poker, do dzisiaj będący jednym z najpopularniejszych turniejów gry w pokera. Początkowo nie grano, a głosowano na najlepszego zawodnika. Pierwsze glosowanie w historii WSOP nie powiodło się, ponieważ każdy z graczy oddał głos na siebie. Dopiero za drugim razem wyłoniono zwycięzce, był nim: Johnny Moss, jeden z najbardziej znanych pokerzystów, a także autor podręczników do gry. W późniejszych latach zrezygnowano z głosowania na rzecz turnieju i bezpośrednich rozgrywek między graczami. Warto wspomnieć o jednym z najlepszych graczy w pokera, który wyraźnie wyróżnił się na przestrzeni lat. Stu Ungar (The Kid) jako czternastoletni chłopiec wygrał WSOP, a pieniądze, które zdobył podczas gier w pokera szacuje się na 30 milionów dolarów. Niestety jeszcze jako młoda osoba, Stu uzależnił się od narkotyków i to na nie przeznaczył większość swojego majątku, zmarł tragicznie w wieku 45 lat.

Podstawowe zasady gry

Na początku gracze dostają karty (ich ilość zależna jest od wariantu gry), z których muszą ułożyć jak najlepszy układ. Po każdym rozdaniu, odbywa się licytacja. W niektórych odmianach pokera, żeby wejść do gry należy wpłacić stawkę wejściową, w innych taką powinność „w ciemno” ma nawet dwóch graczy. Istnieje 10 układów kart. Warto wspomnieć, że istnieje 2.598.960 „pokerowych rąk”, co oznacza, że nasza szansa na posiadanie Pokera Królewskiego, czyli najmocniejszego układu wynosi jeden do 649.740.

Układy kart od najmocniejszego do najsłabszego:

1. Poker królewski – pięć kart ułożonych po kolei od najmocniejszej (As) do najsłabszej (10) – w tym samym kolorze (np. kier). Poker królewski jest najmocniejszym układem, „przebija” każdy inny.

2. Poker – pięć kart ułożonych od najmocniejszej (nie może to być As, np. Dama albo 8) do najsłabszej. Oczywiście w jednym kolorze.

3. Kareta – cztery karty tego samego rodzaju, tej samej wartości (np. cztery piątki lub cztery Króle (koniec nawiasu?), jeżeli dwóch graczy ma karetę, wtedy wygrywa ta o większym nominale.

4. Full – trójka i para tego samego rodzaju (np. trzy damy i dwie ósemki).

5. Kolor – pięć kart w tym samych kolorze, kolejność i figury nie mają znaczenia (np. As, dwójka, piątka Walet i ósemka).

6. Strit – pięć kart różnego koloru ułożonych po kolei (np. Król, Dama, Walet, 10, 9 – koloru karo).

7. Trójka – trzy karty o tej samej wartości (np. trzy ósemki).

8. Dwie pary – dwie pary kart tego samego rodzaju (np. dwie trójki i dwie dziesiątki).

9. Para –  para kart tej samej wartości (np. dwie piątki).

10. Wysoka karta – kiedy z pięciu kart, które trzymamy w ręce nie wychodzi żaden układ, wtedy najwyższa karta jaką mamy jest tą najmocniejszą, np. As.

Bakarat

Bakarat jest jedną z najpopularniejszych gier hazardowych, którą możemy spotkać w niemal każdym kasynie na świecie. Przez lata uważano, że jest to gra typowo dżentelmeńska, że grają w nią głownie elity i wyższe warstwy społeczne, co oczywiście nie było prawdą, ponieważ w karty grali wszyscy, zarówno bogaci jak i biedni. Bakarat pojawił się już w średniowiecznych Włochach, według wielu źródeł twórcą gry był najprawdopodobniej Felix Falguierien, ówczesny mistrz tarota. Ta forma rozrywki bardzo szybko stała się popularna we Francji,  jednak jak większość gier hazardowych w średniowieczu, również ta została zakazana. To właśnie od nazwiska jednego z najsłowniejszych, paryskich hazardzistów, który znany był ze swoich niezwykłych umiejętności gry, powstała nazwa francuskiej odmiany Bakarata –  Chemin de Fer. Gra była popularna nie tylko wśród europejskiej arystokracji, ale także w Ameryce Północnej, gdzie powstał kolejny bardzo znany jej wariant – Punto Banco, inaczej Bakarat Amerykański. Warto dodać, że Bakarat często nazywany jest „bondowską grą”, stało się tak za sprawą filmowej i książkowej postaci James Bonda, agenta w służbie Jej Królewskiej Mości, który bardzo lubił grać akurat w tę grę, o czym możemy się przekonać czytając między innymi Casino Royale Iana Fleminga lub oglądając np. Operację PiorunDr. NoW tajnej służbie Jej Królewskiej Mości.

Podstawowe zasady gry

Również dzisiaj, mimo upływu setek lat, bakarat jest ciągle bardzo popularny i lubiany, szczególnie przez amatorów hazardu, którzy cenią sobie, często zwodniczą, prostotę i szybkość z jaką rozgrywa się poszczególne partie. Gracze mają stosunkowo dużą szansę na wygraną, mogą obstawić siebie, bankiera, swoją przegraną lub remis. Uczestniczy bakaratu, bankier i gracz, otrzymują po dwie, maksymalnie trzy karty, które powinny dać w sumie 9 punktów. Wygrywa osoba, która obstawiła pieniądze na odpowiedniego gracza i odpowiednią wersję zakończenia gry (przegrana lub wygrana).

Blackjack (Oczko)

Gry karciane są bardzo starą rozrywką, niektórzy badacze twierdzą, że po raz pierwszy w ten sposób relaksowano się już 3000 lat temu w Chinach. Jednak ówczesne rozgrywki nie miały zbyt dużo wspólnego z Blackjackiem, którego początki sięgają XVIII wieku. Prawdopodobnie Oczko powstało we Francji, a swoje pochodzenie zawdzięcza dwóm innym, wówczas popularnym grom: Chemin de fer (odmiana bakaratu) oraz French ferme. Ówczesna nazwa Blackjacka – Vingt-et-un, czyli 21, pochodziła od liczby punktów jakie trzeba było zdobyć, by wygrać. Jednak prawdziwą popularność Blackjack zdobył dopiero w XIX wieku, kiedy to emigranci z Europy razem z sobą do Ameryki przywieźli również Oczko. Gra nie od razu podbiła serca amerykańskich hazardzistów. Do popularyzacji gry z pewności przyczyniły się promocje, jakie kasyna dawały graczom chętnym zagrać w Oczko. Np. gdy gracz osiągnął 21 punktów, mając tylko czarnego Asa i Waleta, wypłacono mu wygrane pieniądze w stosunku 1 do 10. To właśnie dzięki temu zagraniu Blackjack otrzymał swoją nazwę, Black – czarny, Jack – Walet.

Na co zwrócić uwagę kupując koszulę?

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o koszulach Miler Luxury Shirts, który powstał z wykorzystaniem najnowszych technologi pozwalających na rejestrowanie 500 klatek na sekundę. Film został nakręcony przez operatora jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce, a głos podłożył jeden z najlepszych polskich lektorów. Zamiast pustych słów ukazaliśmy proces produkcji naszych koszul od kuchni. Każdy może teraz zajrzeć do profesjonalnej szwalni i zobaczyć jak powstają najwyższej klasy koszule

Oczko jest jedną z nielicznych gier hazardowych, zaliczanych do „beatable game”, czyli takich, w których gracz może wygrać z kasynem, a nawet może mieć nad nim przewagę 1%, stało się tak dzięki wykorzystywaniu w grze zasad matematyki i liczenia kart. W latach 50 ubiegłego wieku pojawiły się pierwsze publikacje zawierające rady, oparte na matematycznych obliczeniach, mające pomóc graczowi wygrać Oczko, np. Optymalna Strategia Blackjacka tak zwany system liczenia kart, Roger Baldwin. To własnie dzięki tym strategiom optymalizacji wygranej, dającym nadzieję na szybkie wzbogacenie się milionom amatorów, Blackjack stał się jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Tak wysoka szansa na wygranie sprawiła, że w pewnym momencie kasyna chciały zmienić zasady, na bardziej korzystne dla siebie, jednak protesty graczy spowodowały odstąpienie od tego pomysłu. Co ciekawe, niewielu graczy potrafi opisane w podręcznikach strategie zastosować, co sprawia, że kasynom nadal opłaca się oferować grę w Blackjacka. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy na świecie jest Don Johnson, który w 2010 roku, w jednym z kasyn w Atlantic City, po paru godzinach gry wygrał 4 miliony dolarów. Rok później, w innym miejscu, udało mu się wygrać aż 6 milionów. Jego wygrana z pewnością byłaby wyższa, jednak w trakcie wieczoru, właściciele kasyna postanowili „wyprosić” go ze swojego obiektu.

 Podstawowe zasady gry
W Blackjacku gra się przeciwko krupierowi, wygrać możemy my, albo on. Zwycięża osoba, która uzyskuję sumę najbliższą 21 punktów, nie przekraczając jej. Katy od dwójki do dziesiątki mają wartość równą jej numerowi, Walet, Dama i Król mają po 10 punktów, a As 11 lub 1, w zależności od tego jaka liczba jest graczowi bardziej pomocna. W czasie gry używana jest jedna lub więcej (nie więcej niż osiem) talii składających się z 52 kart.

Craps (gra w kości)

Gra w kości jest najprawdopodobniej najstarszą grą hazardową na świecie. Najstarsze zachowane kostki pochodzą z Egiptu sprzed około 4000 lat, ale nie miały one zbyt wiele wspólnego, z tymi, które znamy dzisiaj. Najczęściej tworzono je z muszli, kamieni i kawałków drewna, a Grecy i Rzymianie do gry używali kości owiec. W średniowieczu Craps były już jedną z najpopularniejszych rozrywek, grywali w nią biedni, bogaci, a nawet władcy. W Anglii gra w kości stała się popularna dzięki rycerzom wracającym  z krucjat, od niech zwyczaj przejęła arystokracja, dzięki której przejęły go inne państwa Europy, miedzy innymi Francja. W XVII i XVIII wieku, dzięki europejskim emigrantom Craps dotarły do Stanów Zjednoczonych, gdzie początkowo nie były popularne. To własnie Amerykanin, John H. Winn, chcąc zapobiec częstym oszustwom, stworzył grę w kości jaką znamy dzisiaj.

Podstawowe zasady gry

Maksymalna ilość graczy, to 16 osób – jedno osoba rzuca kośćmi, reszta obstawia swoje żetony, na wybranych przez siebie polach. Rzuca się jednocześnie dwiema kostkami, przez całą długość stołu, tak, żeby kości odbiły się od przeciwległej ściany. Żeby wygrać, trzeba uzyskać odpowiednią sumę oczek. Popularne rzuty, np. :

wyrzucenie 7 lub 11 oczek to natychmiastowa wygrana i koniec rundy, tak zwany pass line;

wyrzucenie 2, 3 lub 12 oczek oznacza natychmiastową przegraną i koniec rundy;

wyrzucenie 4, 5, 6, 8, 9 lub 10 oczek, oznacza „punkt”, wtedy krupier kładzie znaczek „ON” na stole, nad polem pokazującym liczby: 4, 5, SIX, 8, NINE lub 10, a gracz rzuca dopóki nie wypadnie „punkt”, wtedy wygrywa, jeśli 7 – przegrywa, w obu przypadkach następuje koniec rundy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

10 najbardziej luksusowych statków pasażerskich świata

Lifestyle / 

Damy w pięknych strojach i dżentelmeni w smokingach, a najczęściej Titanic i Leonardo DiCaprio przytulający miłość swojego życia – o tym właśnie myślimy, kiedy wyobrażamy sobie rejs dużym, luksusowym statkiem po morzach i ocenach całego świata. Wygląda to jednak trochę inaczej, a współczesne statki przypominają pływające „centra miast”, których nawet góra lodowa nie będzie w stanie zatopić. Przedstawiamy 10 statków, których luksus powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających pasażerów.

1. Queen Mary II

Jednym z największych, a zarazem najbardziej luksusowych i rozpoznawalnych statków pasażerskich na świecie jest Queen Mary II. Budowa tak dużego (mierzy 345 metrów długości, 41 metrów szerokości oraz 72 metry wysokości), ciężkiego (148 tysięcy ton) i drogiego okrętu ( 900 milionów dolarów) trwała 22 miesiące, a ochrzciła go królowa Elżbieta II, 8 stycznia 2004 roku, w Southampton w Wielkiej Brytanii. W rejs, Queen Mary II, może zabrać około 1300 osób załogi, a także ponad 2,600 pasażerów do dyspozycji których przeznaczono największą pływającą bibliotekę, teatr, planetarium, a także kasyna, dyskoteki, winiarnie, siłownie oraz kawiarnie, bary i restauracje. Goście mogę wybierać spośród trzech klas kabin, które miedzy innymi posiadają telefon, telewizor plazmowy. Pasażer, który wybierze najbardziej luksusową opcję ma również zapewnioną pomoc osobistego kamerdynera, który dba o to, by w podroży niczego nie zabrakło. Queen Mary II to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej luksusowych statków pływających po wodach całego świat, pokonał półtora miliona mil morskich, ponad 200 razy przepłynął Atlantyk, odwiedził 60 krajów i 177 portów. Warto wspomnieć, że na jej pokładzie znajduje się Polski akcent – rzeźba ze szkła – Zachód Słońca w Oceanie, autorstwa Tomasza Urbanowicza.

Gdzie pływa?

W tym roku na pokładzie Queen Mary II można było wybrać się w podróż dookoła świata, która przewidywała postój w 38 portach, w 22 państwach. Statek kursuje również w wielu różnych kierunkach, między innymi do: Afryki, Dubaju, Australii, Nowej Zelandii, na Karaiby czy Wyspy Kanaryjskie.

2. Seven Seas Mariner

Mimo swojej niewielkiej, w porównaniu do innych statków w tym zestawieniu, wielkości (długość 216 m, szerokość 28 metrów, waga: prawie 50 tysięcy ton) Seven Seas Mariner z pewnością można uznać za jeden z najbardziej luksusowych. Wybudowano go w 2001 roku, we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique. Na jego pokładzie znajduje się 354 kabin, o ośmiu poziomach „luksusowości”: od Deluxe Suite o powierzchni ok. 28m², do Master Suite o powierzchni ok. 186m², a do każdego apartamentu, nawet najtańszego, oferowany jest balkon.

Na swój pokład statek może zabrać niewielką liczbę pasażerów – 700, która gwarantuje wygodną podróż, oraz obsługę na najwyższym poziomie. Podczas rejsu gościom oferuje się wiele atrakcji, między innymi: cztery restauracje (m.in. francuską i specjalizującą się w  stekach), kasyno, teatr, fitness center, łaźnie, jacuzzi, a także salon kosmetyczny, klub nocny, bibliotekę i pole do gry w mini golfa. Warto wspomnieć, że 2002 roku, Seven Seas Mariner, otrzymał nagrodę dla najlepszego statku pasażerskiego na świecie, przyznawaną przez czasopismo Ocean and Cruise News.

Gdzie pływa?

Statek kursuje w wielu różnych kierunkach, po wielu morzach i ocenach. Pływa między innymi do:  Afryki, Australii, Nowej Zelandii, na Karaiby, Bahamy, po Morzu Śródziemnym i po Pacyfiku.


Ponadczasowa elegancja…
Warto wiedzieć jak rozpoznać dobry garnitur i jakich błędów nie popełniać kupując swój pierwszy egzemplarz. Nierzadko mogą to być bardzo kosztowne pomyłki, których stosunkowo łatwo można ominąć. Zapoznaj się z filmem video, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości klikając w baner poniżej.


3. Oasis Of The Seas

Oasis Of The Seas to drugi co do wielkości statek pasażerki na świecie. Imponujący jest nie tylko jego rozmiar – 362 metry długości, 72 metry wysokości, 47 metrów szerokości – ale także luksus, jaki Oasis Of The Seas zapewnia swoim pasażerom. Na 16 pokładach statku, w 2700 luksusowych apartamentach, mieści się 6630 pasażerów, którym oferuje się wiele atrakcyjnych rozrywek, między innymi spektakle w teatrze mieszczącym 750 osób, baseny do surfingu, kręgielnie, spa, sklepy i restauracje, a także lodowisko, boiska, kasyna i ścianki wspinaczkowe, a co wieczór odbywa się pokaz typu światło-dźwięk. Warto wspomnieć, że wzdłuż jednego z pokładów rozmieszone są dwie promenady, dookoła których znajdują się piaszczyste plaże, drzewa i trawniki połączone Central Parkiem, którego wielkość odpowiada boisku piłkarskiemu. Warto wspomnieć, że na budowę statku wydano 1,5 miliarda dolarów, co czyni go najdroższym statkiem cywilnym, jaki został do tej pory wypuszczony na morze.

Gdzie pływa?

Oasis Of The Seas oferuje tylko kilka rejsów: na Bahamy i Bermudy, na Karaiby, po Morzu Śródziemnym,  a także Rejsy transkontynentalne i Dokoła Europy.

4. Allure Of The Seas

Allure Of The Seas, tak samo jak jego siostrzana jednostka Oasis Of The Seas, jest jednym z największych i najbardziej luksusowych statków na świecie, a rozmiary obu są niemalże identyczne (360 metrów długości, 47 metrów szerokości i 72 metry wysokości). Statek zapewnia miejsca dla około 6000 tysięcy pasażerów, w 2,500 tysięcy luksusowych kajut, gdy doliczy się do tego ponad 2000 miejsc przeznaczonych dla załogi, liczba osób rośnie do zawrotnej sumy ponad 8000 podróżujących. Goście mają do dyspozycji, na 16 pokładach, między innymi teatr z ponad tysiącem miejsc, przedszkole, siłownie, salon fryzjerski, kasyno, klub oraz lodowisko i park z egzotycznymi drzewami. Warto wspomnieć, że to właśnie na Alture Of The Seas znajduje się pierwszy „pływający” na pełnym morzu Starbucks, a także Rising Tide Bar – oszklona weranda przemieszczająca się w pionie między pokładami. Podobnie jak w przypadku Oasis Of The Seas, uważany jest on za jeden z najdroższych statków – jego budowa pochłonęła około 1,5 miliarda dolarów.

Gdzie pływa?

Kursuje między innymi po Morzu Śródziemnym, Karaibach, a także organizuje Rejsy Transatlantyckie.

5. Crystal Serenity

Crystal Serenity nie jest dużym statkiem, na jego pokładzie znajduje się 550 kabin, przeznaczonych dla 1000 pasażerów i dbającej o ich komfort i bezpieczeństwo 600 osobowej załogi. Mimo niewielkich gabarytów, statek zapewnia swoim gościom wszystko czego potrzebują, a nawet znacznie więcej. Pasażerowie mają do dyspozycji między innymi nowoczesne Centrum Fitness, a w nim osobistych trenerów zajmujących się stepem, treningami siłowymi, aerobikiem, podstawami pilatesu czy jogą. Oprócz zajęć fizycznych, goście mają do wyboru pełen wachlarz innych rozrywek m.in. różnego rodzaju wykłady i warsztaty (np. z coachingu), a także coś dla bardziej aktywnych: kursy tańca oraz boiska, między innymi do gry w koszykówkę. Osoby chcące tylko wypocząć i się zabawić, znajdą tutaj między innymi spa, jacuzzi, baseny, bibliotekę, a także kasyno, klub nocny, kino i butiki w luksusowym pasażu handlowym. Warto wspomnieć, że od ponad siedmiu lat, na pokładzie statku mieszka 86 letnia starsza kobieta, Mama Lee. Po śmierci męża sprzedała dom na Florydzie i zamieszkała na Crystal Serenity, gdzie wynajmuje jednoosobową kabinę i codziennie przez kilka godzin, oddaje się swojej ulubionej pasji – tańcu.

Gdzie pływa?

Crystal Serenity wypływa w wiele rejsów, między innymi do Afryki, Arktyki i Antarktydy, Australii, Nowej Zelandii, Dookoła Świata i Europy, po Morzu Bałtyckim i Śródziemnym, a także po Ocenie Indyjskim.

6. Quantum Of The Seas

Quantum Of The Seas, jest zarówno jednym z najbardziej luksusowych statków, jak i tych największych (długość 348 metrów) – na szesnastu pokładach znajduje się 2100 luksusowych apartamentów, mogących pomieścić nawet 5 tysięcy pasażerów, którzy dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi ścian plazmowych mogą obserwować, to co się dzieje na zewnątrz. Swój wolny czas goście mogą spędzić między innymi na torze do jazdy na rolkach, w kinie 3 D, na ringu bokserskim, w tatrze lub lodowisku. Podczas upałów mogą również wykąpać się w basenie, który posiada ekran video lub jacuzzi, albo zjeść coś w jednej z kilku restauracji znajdujących się na pokładzie.

Gdzie pływa?

Quantum Of The Seas swoim pasażerom oferuje wiele rejsów, między innymi do Azji, na Bahamy, Bermudy i Karaiby, po Morzu Czerwonym i Oceanie Indyjskim.

7. Celebrity Reflection

Celebrity Reflection to kolejny luksusowy statek pasażerski, który dzięki bogatej ofercie i ekskluzywnym wnętrzom przyciąga wielu turystów z całego świata, mimo, że jest to bardzo młody okręt, wodowany w październiku 2012 roku. W jednorazowy rejs może zabrać ponad 3000 pasażerów i ponad dwa tysiące osób z załogi. Goście podróżujący na Clebrity Reflection mogą w wolnym czasie rozerwać się na wiele sposobów, między innymi w kasynie, na boisku do siatkówki oraz koszykówki, w fitness center, bibliotece czy Art Studio, a także podczas warsztatów malowania i tworzenia biżuterii. Warto wspomnieć, że na najwyższym z 12 pokładów, znajduje się miejsce z żywa trawą, na której, na świeżym powietrzu, można wraz z rodziną urządzić grilla, piknik lub pograć w gry. np. krykieta bądź mini golfa.

Gdzie pływa?

Celebrity Reflection oferuje Rejsy Transatlantyckie, po Karaibach i Morzu Śródziemnym.

8. Independence of the Seas

Independence Of The Seas to nie tylko jeden z najbardziej luksusowych statków, ale także jeden z największych i najnowocześniejszych, jakie pływają po morzach. Piętnaście pokładów ekskluzywnych kabin, jest wstanie pomieścić prawie 4,5 tysiąca pasażerów i ponad 1,300 osób należących do załogi. Na gości czeka wiele różnych atrakcji, zarówno takich, przy których można odpocząć np. kasyno, teatr, kino czy galeria sztuki, jak i takich, które wymagają trochę więcej aktywności fizycznej np. lodowisko czy ring bokserski. Na pokładzie znajdzie się również coś dla fanów surfingu, którzy śmiało mogą trenować na specjalnym basenie wytwarzającym fale oraz dla amatorów nurkowania, którzy będę mogli się go nauczyć, pod bacznym okiem osobistego instruktora.

Gdzie pływa?

Independence Of The Seas oferuje wiele rejsów, miedzy innymi po Morzu Śródziemnym, Karaibach, do Europy Północnej, Fiordów Norweskich i Dookoła Europy.

9. Norwegian Breakaway

Norwegian Breakaway jest nie tylko najmłodszym okrętem w naszym zestawieniu (pierwszy rejs 2013 rok), ale także jednym z najbardziej luksusowych i piątym co do wielkości statkiem wycieczkowym na świecie. Na 13 pokładach przewidziano miejsca dla prawie 4000 pasażerów, na których czeka wiele rozrywek i atrakcji, między innymi: kasyno, kręgielnia i teatr, w którym gra się broadwayowskie przedstawienia – komedie i musicale.

Na co zwrócić uwagę kupując koszulę?

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o koszulach Miler Luxury Shirts, który powstał z wykorzystaniem najnowszych technologi pozwalających na rejestrowanie 500 klatek na sekundę. Film został nakręcony przez operatora jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce, a głos podłożył jeden z najlepszych polskich lektorów. Zamiast pustych słów ukazaliśmy proces produkcji naszych koszul od kuchni. Każdy może teraz zajrzeć do profesjonalnej szwalni i zobaczyć jak powstają najwyższej klasy koszule

Na trzech najwyższych poziomach znajduje się duży kompleks sportowy, który oferuje między innymi zabawę w parku linowym (największym „pływającym”), boisko do siatkówki i koszykówki, ścianki wspinaczkowe oraz Fitness Center. Dla gości, którzy wybrali najdroższą wersję kursu przeznaczone są apartamenty i penthousy w specjalnej, zamkniętej dla innych pasażerów strefie – The Heven, która oprócz bardzo luksusowych wnętrz, oferuje kabiny o dużych powierzchniach, a także oddzielny basen i recepcję. Warto wspomnieć, że kadłub pomalowany został przez sławnego artystę Petera Maxa.

Gdzie pływa?

Na co dzień Norwegian Breakaway stacjonuje w Nowym Jorku, skąd wypływa na kilkudniowe  rejsy po Bermudach i Karaibach.

10. Europa II

Europa II jest siostrzaną jednostką, wodowanej w 1999 roku Europy, której prestiżowy Berlitz Cruise Guide, przez sześć kolejnych lat (2001-2006), przyznawał status 5,5*. Na 11 pokładach znajduje się tylko 251 ekskluzywnych apartamentów, a najmniejszy z nich ma 30 metrów kwadratowych powierzchni. W pojedynczy rejs Europa II może zabrać około 500 pasażerów, którym oferuje się nie tylko luksusowe wnętrza, ale także spersonalizowane wakacje. Goście podczas rejsu mogą skorzystać z wielu różnych atrakcji, między innymi kina, teatru, 8 restauracji, 6 barów, spa, pola golfowego czy trasy biegowej do joggingu. Pasażerowie zainteresowani bardziej angażującymi zajęciami, mogą np. wybrać się lekcje gotowania do szefa kuchni lub posłuchać koncertu jednej z renomowanych gwiazd występujących akurat na statku.

Gdzie pływa?

Rejsy odbywają się głównie do 4 regionów: zachodniej i wschodniej części Morza Śródziemnego, Półwyspu Arabskiego oraz Azji.

portfel

Komentarze

  1. Myślę że warto wspomnieć np o takiej ciekawostce, że okręt numer 8 pełni też całkiem ciekawą funkcję :)
    Mianowicie jest już od kilku lat 'nośnikiem’ takiej imprezy jak 70000TONS OF METAL :)
    http://70000tons.com/ship-facts/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Kolejna misja niemożliwa

Film, Kultura / 

Pierwsza część z serii „Mission: Impossible” weszła na ekrany kin niemal dwie dekady temu. Film nie pozostawiał złudzeń co do głównego tematu, którym bezsprzecznie była akcja, a realizm i prawa fizyki musiały zejść na dalszy plan. Jak wiadomo, reżyser „Mission: Impossible” – Brian DePalma – to spec od filmów sensacyjnych i pomimo całkiem niezłej intrygi, to właśnie efekty specjalne i wartka akcja odegrały w obrazie pierwszoplanową rolę. Niedawno miała premierę już piąta odsłona z serii „Mission Impossible – Rogue Nation”. Najnowszy obraz w wielu aspektach powiela swoich poprzedników, ale czy nie powiela ich niepotrzebnie?

Agenci IMF mają za zadanie odzyskać broń biologiczną z pokładu samolotu, która ma trafić do tajemniczej organizacji Syndykat. Mimo zakończenia misji sukcesem, działania IMF spowodowały olbrzymie starty i naraziły agencję na gniew zwierzchników. Dzięki staraniom dyrektora CIA Alana Hunleya (Alec Baldwin), IMF zostaje zamknięte, a Syndykat uznany za wytwór wyobraźni jednego z agentów Impossible Mission Force – Ethana Hunta (Tom Cruise). Hunt postanawia wbrew rozkazom kontynuować misję i rozpracować organizację terrorystyczną. Jedyną poszlaką jest mężczyzna, który stał za zamachem na jego życie, a zidentyfikować może go tylko podwójna agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson). Podczas śledztwa, główny bohater odkrywa, że Syndykt stoi za wieloma morderstwami wysoko postawionych ludzi na całym świecie, a członkami organizacji są byli agenci służb specjalnych różnych krajów, którzy zostali uznani za zmarłych. Hunt musi działać bardzo ostrożnie, bo poluje na niego nie tylko Syndykat, ale także CIA.

Głównym bohaterem całej serii „Mission: Impossible” jest Ethan Hunt –agent tajnej rządowej agencji IMF. Hunt potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji, czy to za pomocą mięśni czy też sprytu, ale jego główną bronią jest niebywała inteligencja. Agent IMF potrafi perfekcyjnie zmanipulować swoich przeciwników, a z pozoru beznadziejną sytuację obrócić na swoją korzyść. W rolę Ethana Hunta od samego początku wciela się Tom Cruise, który jest jedną z największych gwiazd Hollywood. W piątej części „Missioon Impossible” postać Cruisa jest trochę mniej wyeksponowana, jest on oczywiście głównym bohaterem, ale w „Rogue Nation” zdaje się on trochę bezbarwny w porównaniu z poprzednimi częściami. Nie jest to jednak przypadek, w najnowszej części duży nacisk położono na współpracę oraz więzi przyjaźni między postaciami – Hunt bez swoich kolegów nie miałby najmniejszych szans na ukończenie misji, dopiero praca zespołowa pozwala im osiągnąć pożądane efekty. Spośród współpracowników Ethana wyróżniają się szczególnie Luther Stickell i Benji Dunn, w których rolę wcielili się Ving Rhames i Simon Pegg. Te dwie postacie są bardzo dobrze napisane i uzupełniają Hunta, nie tylko swoim umiejętnościami, ale także poprzez cechy charakteru. Warto też zwrócić uwagę na Aleca Baldwina w roli szefa CIA, który od wielu lat prezentuję bardzo wysoki poziom i również tym razem to udowadnia.

Na co zwrócić uwagę kupując koszulę?

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o koszulach Miler Luxury Shirts, który powstał z wykorzystaniem najnowszych technologi pozwalających na rejestrowanie 500 klatek na sekundę. Film został nakręcony przez operatora jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce, a głos podłożył jeden z najlepszych polskich lektorów. Zamiast pustych słów ukazaliśmy proces produkcji naszych koszul od kuchni. Każdy może teraz zajrzeć do profesjonalnej szwalni i zobaczyć jak powstają najwyższej klasy koszule

Można mieć za złe Cruisowi, że jego postać nie jest zbyt wyrazista, ale na pewno nie można mu zarzucić, że nie angażuje się w swoją rolę. Wszak większość scen kaskaderskich wykonuje sam. Ciężko w to uwierzyć, ale scena w której Hunt wisi przyczepiony do drzwi startującego samolotu, została nakręcona bez użycia efektów specjalnych, a Tom Cruis wzbił się razem z samolotem na wysokość 1,5km. Wiele z wyczynów agenta IMF robi wrażenie, a jeżeli uświadomimy sobie, że ponad pięćdziesięcioletni aktor wykonywał je sam, to trudno wyjść z podziwu. Oprócz niewiarygodnych wyczynów Toma Cruisa w „Mission: Impossible –Rogue Nation” zobaczymy też świetne sceny pościgów. Jedną z najlepszych jest ta w Maroku, w której w pogoń za Ilsa rusza grupa motocyklistów, a to co widać na ekranie, aż wbija w fotel.

Idąc do kina na „Mission Imposible” trzeba być przygotowanym na pewną konwencję filmu – na próżno szukać tutaj realizmu. Jeżeli chcemy oddać się rozrywce bez zastanawiania się „czy to naprawdę możliwe”, to najnowsza cześć przygód Ethana Hunta, zapewni nam ją na najwyższym poziomie. Akcja, świetne sceny pościgów i Tom Cruise w niewiarygodnej formie – to wszystko możemy zobaczyć na ekranie. Warto? Warto!

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miler Menswear
Top