Jak wręczać prezenty?

Lifestyle, Savoir Vivre / 

Okres przedświąteczny to świetny czas na zakup prezentów. I chociaż największą radość powinniśmy czerpać z bezinteresownego obdarowywania naszych bliskich, nie ma co ukrywać, że każdy z nas po prostu lubi także dostawać prezenty. Pierwsze polskie zapiski o tym zwyczaju pochodzą już z XVI wieku – Święta Bożego Narodzenia były świetną okazją, aby iść w ślady Trzech Króli, którzy złożyli hojne dary w jezusowej stajence – lecz ze sporą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że korzenie tej tradycji sięgają znacznie, znacznie głębiej. Dzisiaj, na szczęście, okazji do dawania prezentów jest więcej, z tego samego powodu warto zwrócić uwagę, jak wiele czynników składa się na idealny i dobrze odebrany podarunek.

Dopasowanie prezentu do okazji i do relacji

Warto pamiętać, że to, z jakiej okazji kupujemy prezent, ma ogromne znaczenie. Na więcej swobody możemy sobie pozwolić w przypadku kupowania prezentu na osiemnaste urodziny serdecznego przyjaciela niż na dwudziestą piątą rocznicę ślubu naszych rodziców. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki podarunek będzie odpowiedni, zawsze warto dyskretnie poprosić kogoś o radę – na pewno zostanie to odebrane lepiej od kupowania losowego prezentu. W przypadku, w którym pomoc osoby trzeciej zawiedzie, pozostaje nam już tylko obserwacja i wyciąganie wniosków – nie możemy pominąć wieku, płci, pozycji społecznej i zawodowej oraz, oczywiście, naszych relacji, gdyż są to kluczowe i wiele mówiące atrybuty. Problem pojawia się również, kiedy nie jesteśmy do końca pewni, jaki budżet będzie odpowiedni – przykładowo, dalszej rodzinie nie powinniśmy kupować drogich prezentów, ponieważ mogą ich wprawić w zakłopotanie, za to, aby uniknąć zażenowania naszej drugiej połowy, powinniśmy odpuścić sobie supermarketowe tabliczki najpopularniejszej czekolady.

prezenty3_7.12

Dobrym prezentem może okazać się butelka „lepszego” alkoholu, która z pewnością spodoba się obdarowywanym, a i będzie kosztować relatywnie mniej od prezentu tej samej klasy z innej dziedziny.

Nie zapominajmy o zainteresowaniach

Każdy, prawdopodobnie, ma jakieś hobby. Daje nam ono świetne pole do manewru, jeżeli do końca nie jesteśmy przekonani, co dana osoba chciałaby dostać. Zainteresujmy się czyjąś pasją, poczytajmy internetowe fora, czy też wybierzmy się na wycieczkę do specjalistycznego sklepu, aby jak najlepiej dopasować prezent do danego człowieka. W tym wypadku warto również skorzystać z czyjejś pomocy, ponieważ nieraz zdarzają się sytuacje, kiedy osoba, której chcemy coś kupić, ma w zasadzie wszystko, co jest jej potrzebne.

prezenty4_7.12

Świetnym przykładem prezentu zgodnego z zainteresowaniami może być cygaro: jeżeli nasz znajomy interesuje się tytoniem, pali papierosy dla przyjemności, to kupienie mu cygara z prawdziwego zdarzenia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dawanie pieniędzy

Dawanie pieniędzy może być uznane za „pójście na łatwiznę”. Daje dość wymowny sygnał, że nie mieliśmy ochoty poszukać odpowiedniego prezentu lub nie znaleźliśmy nawet wolnej chwili na wymyślenie czegoś bardziej kreatywnego. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy ktoś da nam jasno do zrozumienia, że wolałby otrzymać pieniądze, które chce na coś przeznaczyć (przykładowo: odkłada na pierwszy samochód), lub kiedy sytuacja materialna obdarowywanego jest naprawdę trudna – należy wtedy pamiętać, aby nie wyjść na dającego pieniądze z litości, ponieważ może to mieć ogromny wpływ na wspólne relacje.

prezenty6_7.12

Kiedy jednak nie pozostaje nam nic innego, warto wymyślić kreatywny sposób na przekazanie pieniędzy. Można włożyć banknot w towarzystwie wstążek i konfetti do przezroczystego balonu, po czym napełnić go helem. Schować pieniądze do bombonierki albo kupić kartę podarunkową do ulubionego sklepu osoby obdarowanej. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Eleganckie opakowanie

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Co prawda nie powinno oceniać się książki po okładce, jednak prawie wszyscy i tak to robią. Po prostu nie da się od tego uciec – warto więc pamiętać o ładnym papierze prezentowym, wybranym specjalnie na odpowiednią okazję i dopasowanym do odpowiedniej osoby lub o eleganckiej, sztywnej i prostej torebce mającej wiele wspólnego z dobrym gustem i wyczuciem smaku. Zamiast wykorzystywać jeden arkusz do wszystkich prezentów, spersonalizujmy poszczególne paczki i wiążmy proste, szykowne kokardy. W Internecie jest również cała masa porad i inspiracji związana z oryginalnymi opakowaniami, z których możemy skorzystać dla lepszego efektu – wtedy jednak należy uważać, ponieważ linia dzieląca piękno i kicz nie należy do najgrubszych.

prezenty1_7.12

Miłym dodatkiem będzie również kartka z ręcznie napisanymi życzeniami lub dedykacją – w świecie druku pismo odręczne nabiera całkiem innego charakteru.

Sposób dawania

Ciężko określić zasady mówiące o tym, jak powinniśmy dawać prezenty. Przede wszystkim należy być pewnym siebie – nawet jeżeli nie wiemy, czy rzecz się spodoba, czy nie. Łamiący się głos mówiący, że „nie jesteśmy do końca przekonani, czy dobrze wybraliśmy, ale powinno być OK, w razie czego zawsze można prezent wymienić, a tak ogółem to nie umiemy robić prezentów” naprawdę nie usprawiedliwia złego wyboru, a jedynie wprawia w zakłopotanie obdarowanego. Jeżeli próbujemy utrzymać dar w tajemnicy, powinniśmy uważać na własny język, ponieważ nie ma nic gorszego od niespodzianki, której ktoś oczekuje. Łatwo zrozumieć, że doskonały pomysł ciężko zachować dla siebie, jednak z pewnością sprawi on więcej satysfakcji, kiedy zaskoczy wszystkich obecnych przy wręczaniu prezentu.

prezenty7_7.12

Reakcja na prezent

W krajach azjatyckich obowiązuje zwyczaj odkładania prezentów na bok i otwierania ich w samotności. W Europie jednak mile widziane jest publiczne rozpakowanie paczki i okazanie radości. Podejście azjatyckie z pewnością sprawdzi się i u nas, kiedy prezentem okazuje się koperta wypełniona pieniędzmi. W złym guście będzie sprawdzenie przy wszystkich gościach, ile gotówki znajdziemy przy liście, ponieważ taka sytuacja będzie prowadziła do porównań pomiędzy dającymi prezenty i, ewentualnie, kłótni. Nie wypada okazywać rozczarowania, nawet jeżeli prezent się nam nie podobał – nigdy nie wiemy, ile osoba obdarowująca włożyła weń pracy. Nieprzyjemne komentarze również będą nie na miejscu. Najlepszą reakcją będzie proste i szczerze „dziękuję”.

prezenty8_7.12

Rękodzieła

Jeżeli wyczerpaliśmy dostępną pulę prezentów, pamiętajmy, że dla wielu zdecydowanie większą przyjemność sprawiają podarunki tanie, a z ogromną wartością sentymentalną. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację, w której małe dziecko wręcza laurkę rodzicom i ich uśmiech, który świetnie świadczy o zadowoleniu z otrzymanego prezentu. Kiedy jednak decydujemy się już na rękodzieło, pamiętajmy, że powinniśmy mieć jednak pewne umiejętności manualne. Malowanie portretu czy skręcenie i wyszlifowanie drewnianej szafki nie ma większego sensu, jeżeli nie jesteśmy prawdziwymi artystami czy rzemieślnikami. Do prezentu przygotowanego samodzielnie należy podejść z głową, wykorzystując swoje mocne strony.

prezenty2_7.12

Kupowanie prezentów na ostatnią chwilę

Przed świętami Bożego Narodzenia centra handlowe wręcz pękają w szwach. Należy o tym pamiętać, decydując się na kupowanie prezentów na ostatnią chwilę. Może się okazać, że nie uda nam się znaleźć czegoś, czego szukaliśmy, i będziemy zmuszeni wybrać coś nowego – prezent, który może okazać się nietrafiony i nie do końca przemyślany. Początek grudnia jest w zasadzie ostatnią chwilą na kupienie podarunku nie w świątecznym, zakupowym szale, a w ciszy i spokoju. Na pewno znajdziemy miejsce na upominki we własnych domach w szafkach, których używamy wyjątkowo rzadko – a takie miejsce znajduje się prawdopodobnie w każdym mieszkaniu. Oszczędzamy czas, omijamy przedświąteczne kolejki, a przede wszystkim nie denerwujemy się, że nie uda nam się czegoś wybrać. A nawet jeśli, to dalej mamy prawie miesiąc!

Nietrafiony prezent

Parę akapitów wyżej dowiedzieliśmy się, że nietrafionego prezentu nie wypada komentować. Nie sprawi to jednak, że problem zostanie rozwiązany – ta rzecz zostaje z nami i musimy podjąć decyzję o jej dalszym losie. Jeżeli otrzymaliśmy jakiś przedmiot, na przykład koszulę, od bliskiej nam osoby, lecz nie pasuje nam rozmiar, nie powinno być większego problemu z wymianą go na właściwy – jednak wymienienie danego modelu na inny może już zostać nieciekawie odebrane. Nietrafionych prezentów nie powinno się również oddawać, chyba że mamy ku temu stosowną okazję, w którą nie jest w żaden sposób zamieszana pierwsza osoba obdarowująca. Szkodą byłoby pozostawienie czegoś, co nas wcale nie interesuje, tylko dlatego, że był to prezent, kiedy tak naprawdę kolejnej osobie taka rzecz może się przydać.

prezenty5_7.12

Podziękowanie dla urzędnika

Załatwiając różne formalności, wiele czasu spędza się przy urzędowych okienkach. Czasami osoby, które siedzą za szybką, są bardzo pomocne i bez nich ciężko byłoby odpowiednio wypełnić skomplikowane druki lub w poprawny sposób napisać podanie. Zdarzy się, że rzetelnemu urzędnikowi chcemy podziękować małym podarunkiem, nie zdając sobie nawet sprawy, jak tragiczne może mieć to konsekwencje. W najgorszym przypadku nasz prezent może zostać odebrany jako łapówka, dlatego najbezpieczniejszym podarunkiem (poza prawdziwym „dziękuję”) będzie bukiet kwiatów.

Dawanie prezentów to sama przyjemność, o ile te prezenty będą dobrze przemyślane. Czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest naprawdę wiele – myślę jednak, że te 10 elementarnych punktów wystarczająco rozjaśni pewne sprawy i w pełni pozwoli cieszyć się z wręczania (i, bądź co bądź, odbierania) podarunków.

Autor: Kamil Brycki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

Wino im starsze tym lepsze?

Alkohol, Dla Ciała / 

Znak zapytania w tytule nie jest dziełem przypadku. Obiegowa opinia krążąca w społeczeństwie często stawia wiekowe wina na piedestale. Są i tacy, którzy uważają, że nektar Bachusa kupiony w dyskoncie za 15 zł po 15 latach leżakowania powali nas na kolana, a jego wartość wzrośnie wprost proporcjonalnie do oczekiwanych walorów smakowych. Dlaczego zatem nie czekamy? Może dlatego, że rączki świerzbią i jak najszybciej chcemy cieszyć się trunkiem. A może dlatego, że podświadomie, w głębi duszy wiemy, że jest to nieprawda. Powiedzenie, że wino z wiekiem nabiera wartości i szlachetnieje jest prawdziwe, jednak jest trochę bardziej złożone niż mogłoby się to wydawać.

wino3_3.12

Wino im starsze tym lepsze!

Istnieje niewielka (ok. 3% win na rynku), aczkolwiek reprezentatywna grupa trunków, która ma potencjał do dojrzewania. Jak rozpoznamy takie wina? Choćby po tym, że nie kupimy ich w dyskoncie za 15 zł. ;) Znajdziemy je wyłącznie w sklepach specjalistycznych, a cena będzie wynosiła od ok. 200 złotych nawet do kilku tysięcy. Co sprawia, że wina te mogą starzeć się z zyskiem przez wiele lat?

wino6_3.12

Upraszczając, w przypadku win czerwonych za konserwacje będzie odpowiadała tanina, w białych – cukier. Mimo że oba te związki występują w słodkiej herbacie, ta pierwsza zasługuje na parę słów wyjaśnienia. Taniny, inaczej garbniki, to naturalne związki chemiczne wytwarzane przez rośliny. Garbniki możemy poczuć na podniebieniu, parząc sobie bardzo mocną herbatę. Jej ściągające właściwości zaczną „suszyć” nam dziąsła. Tanina jest także świetnym naturalnym konserwantem, który przedostaje się do alkoholu ze skórki winogrona oraz z dębowej beczki.

Przykładem czerwonego wina, które będzie “żyło” w butelce (w zależności od rocznika) 30-50 lat jest Chateau Lafite Rotschild Premier Cru z Wielkej Piątki Bordoskiej. Wino to wykonane jest w dużej mierze z bogatego w garbniki szczepu Cabernet Sauvignon i spędziło ok. 20 miesięcy w nowej dębowej beczce. Zbiór ręczny, doskonale dobrane sadzonki i kapitalny klimat sprawiają, że wino to z każdym rokiem rozwija się, odkrywa nowe aromaty i staje się delikatniejsze. W tym przypadku: Im starsze, tym lepsze!

wino7_3.12

Cukier, nazywany inaczej białą śmiercią dla człowieka, jest długim życiem dla białego wina. Do długowiecznych słodkich trunków należą węgierskie Tokaje lub francuskie Sauterny. Dużą zawartość cukru zawdzięczają późnym zbiorom i specjalnemu mikroklimatowi, który usuwa z winogrona prawie całą wodę, pozostawiając głównie cukier. Następnie wina te poddawane są starzeniu w dębowych beczkach, skąd czerpią wyżej wspomniane taniny. Dzięki tym czynnikom niektóre z nich mają przed sobą nawet 100 lat „życia”!

Wino im starsze tym gorsze.

Pora teraz na znacznie liczniejszą grupę trunków, które z biegiem lat więdną, tracą smak i witalność. Średnia wieku 90% win na rynku wynosi od 2 do 5 lat. Są to trunki, które nie miały kontaktu z dębem, lub był on bardzo krótki. Te, które leżakowały w beczce zaledwie kilka miesięcy pożyją nawet do 10 lat. Nie oznacza to jednak, że wino nadające się do wczesnej konsumpcji jest podrzędne i niewarte uwagi. Zapewne należy do mniej złożonych i wymagających, ale dobrze dobrane jest przyjemne i lekkie w piciu.

Przykład takiego wina stanowi Beaujolais Nouveau, zdatne do degustacji już w dwa miesiące po zbiorach. Beaujolais obchodzi swoje święto w trzeci czwartek listopada, kiedy to oficjalnie wpuszczane jest na rynek. Istnieje niepisana, choć przestrzegana zasada, że trunku tego nie można sprzedawać przed wcześniej wspomnianą ruchomą datą. Wino to charakteryzuje się sporą wytrawnością, aromatem czerwonych owoców, bananów, a nawet gumy balonowej. Idealne sprawdzi się na imprezie lub wieczorze ze znajomymi, którego tematem przewodnim będą sprawy prywatne, a nie samo wino. Data ważności to rok, w porywach do dwóch. Podsumowując: im starsze tym gorsze.

wino1_3.12

Jak rozpoznać wiek wina w kieliszku.

Bardzo łatwo jest rozpoznać wiek wina w butelce – po etykiecie. Sprawa komplikuje się, kiedy trunek zostanie nam podany w kieliszku, karafce, bądź w dekanterze. Reguła jest prosta, choć przeczy mitom. Wino czerwone im jest starsze tym jaśniejsze, natomiast białe z czasem ciemnieje. Za zmianę koloru odpowiedzialne są wcześniej wspomniane „konserwanty” – cukier i garbniki. Czerwone wino, jeżeli ma ku temu predyspozycje, z czasem szlachetnieje i delikatnieje. Odpowiedzialne są za to taniny, które opadają na dno butelki, zabierając ze sobą cierpkość oraz intensywny kolor. Bardzo słodkie białe wino już od początku będzie miało intensywny miodowy kolor, a po kilku dziesięcioleciach spędzonych w butelce przyjmie kolor brunatny. Istnieje więcej czynników wpływających na kolor wina, a każdy trunek będzie ewaluował w odmienny sposób w zależności od sposobu jego przechowywania. Warto jednak zapamiętać, że bardzo ciemne czerwone wino do starych z pewnością nie należy, a brunatny kolor białego wina wcale nie wskazuje na jego zepsucie.

wino4_3.12

Mówi się, że mężczyzna jest jak wino – im starszy – tym lepszy. Jeżeli faktycznie mężczyźni żyliby, tak długo jak wino, to 90% z nich nie zdążyłoby za życia nauczyć się dobrze chodzić. ;) Pozostaje nam mieć nadzieję, że wśród naszych gentlemanów znajdują się same Burgundy, Super Toskany, bordoskie Gran Cru i pięciogwiazdkowe Tokaje.

O autorze:

^2B9DFD79EB8228F0032289032F950AD90A6479BBE5EEDE4B3B^pimgpsh_fullsize_distr

Anita Więckowiak – Pasjonatka wina i whisky. Pierwsze kroki stawiała pracując w muzeum wina w Bordeaux, gdzie prowadząc liczne degustacje, zbudowała silne fundamenty w tej tematyce. Jedna z członkiń zespołu Miler Spirits & Style.

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj kolejny artykuł

25 prezentów, które zachwycą każdą kobietę

Lifestyle / 

Im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym częściej pojawia się problem – co kupić na prezent najbliższym? Zresztą nie tylko grudzień jest kłopotliwy pod tym względem, przecież mamy jeszcze walentynki, dzień kobiet, mężczyzn, dzień dziecka… I wiele innych świąt, a poza tym urodziny i imieniny. Jeśli potraficie dobrze zarządzać swoim czasem, to z pewnością ten kłopot Was ominie, ale dla tych, którzy nie mają pomysłu, przygotowaliśmy aż 25 uniwersalnych propozycji prezentów dla kobiet.

Poniżej przedstawiamy listę, którą pogrupowaliśmy według kategorii cenowych. Chcemy udowodnić, że bez względu na budżet można zrobić świetne prezenty, które zachwycą nawet najbardziej wymagające kobiety.

BUDŻET: DO 100 ZŁ

 • Zestaw do wina

Elegancki zestaw, na który składa się korkociąg i pompka próżniowa odsysająca nadmiar tlenu z butelki, jest doskonałym pomysłem na prezent dla kobiety zafascynowanej światem wina. Poręczny i zgrabny otwieracz zmieści się w każdej damskiej torebce, a pompka pozwoli zachować cenne aromaty wina w butelce na dłużej.

Dla miłośniczki wina.

 • Książka 

Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu oraz świetny pomysł na prezent. Jeżeli chociaż trochę znamy osobę, którą chcemy obdarować, wtedy bez większego problemu znajdziemy dla niej ciekawą lekturę. Nawet jeżeli nie mamy pojęcia co kupić, to z powodzeniem możemy zaufać księgarzowi albo wybrać jeden z bestsellerów. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku? Możemy polecić: Dziewczynę z pociągu, Elementarz stylu czy Księgi Jakubowe.

Dla czytającej.

 • Bilet do teatru lub opery

Najlepiej gdybyśmy zabierali swoją partnerkę co miesiąc na spektakl lub operę, ale jeżeli w ciągu roku jest nam raczej nie po drodze do tego rodzaju przybytków, warto nadrobić zaległości w okresie świątecznym. Przed zakupem biletu należy przejrzeć repertuary teatrów oraz oper i wybrać coś ciekawego. Możliwe, że taki prezent rozbudzi miłość do tego rodzaju sztuki.

Dla miłośniczki kultury wysokiej.

 • Czekolada

Ta najpopularniejsza, którą znajdziemy w sklepie, najczęściej ma więcej cukru niż kakao. Choć pociesza i poprawia humor, to lepiej sięgnąć po czekoladę z wyższej półki, która będzie nie tylko smaczniejsza, ale i o wiele zdrowsza. Ciekawą propozycją jest czekolada firmy Original Beans. Dlaczego? Ziarna, z których się ją wytwarza pochodzą z dziko rosnących kakaowców z wysp kakaowych przy Puszczy Amazońskiej. Dodatkowo, na każdym opakowaniu czekolady można znaleźć „tree tracking number”, który pozwala na wyśledzenie, z jakiego drzewa i z której uprawy pochodzi dana tabliczka!

Czekoladę Original Beans znajdziesz tutaj.

Dla lubiącej słodkości.

 • Karta upominkowa do ulubionego sklepu

Gdy nie mamy żadnego pomysłu na prezent dla kobiety, możemy podarować jej tzw. Gift Card do ulubionego sklepu. Jest to dużo bardziej eleganckie, niż wręczanie pieniędzy, i pozwala obdarowanej osobie wybrać rzeczy, które jej się podobają. Należy jednak pamiętać, żeby wybrać odpowiedni sklep, a także warto znaleźć pomysłowe opakowanie na kartę upominkową.

Jeżeli nie masz innego pomysłu.

BUDŻET: DO 300 ZŁ

 • Kosmetyki do pielęgnacji

Kobiety szaleją za odżywkami, czy to do rzęs, paznokci lub włosów, dlatego świetnie sprawdzą się one jako prezent. Zazwyczaj za ceną kryje się jakość produktu, więc w tych droższych znajdują się składniki pochodzące z naturalnych źródeł. Pamiętajmy o tym, że mineralne i organiczne elementy stanowią gwarancję skuteczności, a także są w pełni bezpieczne. Jakie ekstrakty mają szczególne właściwości? Naturalne oleje: arganowy, makadamia czy z pestek winogron, witaminy, cynk itp.

Dla lubiącej dbać o siebie.

 • Perfumy

Jak wybrać zapach, który będzie pasował do ukochanej osoby? Perfumy powinny swoim aromatem otulać kobietę i być dopasowane do jej osobowości, a także do pory roku. Zimą i jesienią najlepsze będą korzenne i piżmowe zapachy, które nieco rozgrzeją w chłodne dni. Warto pamiętać, że perfumy należy dobierać do charakteru. Należy uważać z orientalnymi, ciężkimi i słodkimi bukietami, bo mogą przytłoczyć panie o nieśmiałej osobowości. Kwiatowe i cytrusowe nuty, świetnie nadają się na słoneczne dni i podkreślą charakter każdej roześmianej dziewczyny i jej młodzieńczego ducha.

Dla każdej kobiety.

 • Zestaw do manicure

pomysł na prezent dla kobet

pinterest.com

Kobiety zachwyciły się hybrydowym manicure. Są to specjalne lakiery, które bardzo łatwo się nakłada i utwardza pod światłem UV. Taki zabieg sprawia, że lakier jest dużo trwalszy i może wytrzymać o wiele dłużej niż jego zwykły, drogeryjny odpowiednik. Najbardziej podstawowy zestaw składa się z: podkładu, lakieru i wykończenia oraz lampy UV. Oczywiście można go rozszerzyć o dodatkowe kolory lakierów.

Dla entuzjastki manicure.

 • City Spa

Każdy potrzebuje odrobiny relaksu, szczególnie pod koniec roku, gdy trzeba zapiąć na ostatni guzik wszystkie zawodowe sprawy. By odpocząć, nie trzeba wcale wyjeżdżać na wakacje – wystarczy wykupić całodzienny pakiet do SPA. W ofercie zazwyczaj jest kilka zabiegów do wyboru np. masaż, peeling, oczyszczanie twarzy, maseczki czy sauna. Każda Pani znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dla każdej kobiety, która chce się zrelaksować.

 • Degustacja wina

voucher na degustacje wina

Jeżeli  obdarowana osoba dopiero wkracza w magiczny świat Bachusa, z pewnością ucieszy się z zaproszenia na degustację wina. Na spotkaniu dowie się wielu ciekawych rzeczy na temat ulubionego trunku i miło spędzi czas w towarzystwie wybornych win z różnych zakątków świat.

O termin degustacji przeprowadzanej przez najwyższej klasy specjalistów zapytaj tutaj:

info@spiritsandstyle.com

Dla kobiety, która chce dowiedzieć się więcej o winie.

BUDŻET: DO 500 ZŁ

 • Biżuteria 

Wielu z Was pewnie myśli, że biżuteria to zawsze idealny pomysł na prezent dla kobiety. Otóż nic bardziej nie smuci kobiety, niż nietrafiona, leżąca w szufladzie ozdoba. Jeżeli chcesz zaskoczyć swoją wybrankę świetnym gustem, masz tylko 2 wyjścia:

 • klasyczny minimalizm, czyli delikatna biżuteria pasująca do wszystkiego,
 • ekstrawagancja i oryginalność, czyli biżuteria, która sprawi, że nawet w najnudniejszym zestawie będzie wyglądała jak milion dolarów.

Nie kupuj biżuterii po omacku! Zobacz co nosi Twoja kobieta – złoto czy srebro, kolczyki wkręcane czy wiszące, kolie czy długie łańcuszki.

Wyłącznie dla ukochanej.

 • Karnet fitness

Kobiety oszalały na punkcie ćwiczeń z Ewą Chodakowską. Jeżeli i Twoja partnerka codziennie skacze i rozciąga się przed ekranem komputera, to może warto pomyśleć o sprezentowaniu jej karnetu na zajęcia fitness? Zazwyczaj siłownie mają bogaty wybór zajęć i każda kobieta wybierze odpowiedni dla siebie program.

Dla kobiety w formie.

 • Suszarka do włosów

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż kupienie suszarki do włosów, ale żeby taki prezent ucieszył Twoją ukochaną, musisz zwrócić uwagę na kilka detali. Urządzenie powinno być dopasowane do długości i gęstości włosów kobiety. Dla krótkich i rzadkich włosów odpowiednia jest suszarka o mocy 1000-1400 W, a dla długich i gęstych  – taka dysponująca przynajmniej 1600 W. Do ważnych elementów wyposażenia należy też regulator nawiewu. Dodatkami, które na pewno zadowolą każdą z pań, będą jonizator powietrza, dyfuzor i różne nakładki.

Dla dbającej o włosy.

 • Bielizna

Kupowanie na prezent bielizny jest pasjonujące, ale czy bezpieczne? Tak, pod warunkiem, że nie zdecydujesz się na zakup biustonosza. Dlaczego? Trafienie z rozmiarem jest bardzo trudne, a pomyłka może skończyć się źle. Jeżeli chcesz sprawić tym prezentem radość zarówno sobie jak i partnerce, najlepiej wybierz seksowną bieliznę nocną, do tego koronkowe majtki lub dobrej jakości pończochy. Pamiętaj, że tego typu prezent powinien być subtelny i elegancki, a nie wulgarny czy zawstydzający. Dysponując takim budżetem warto zwrócić uwagę na takie marki jak: Triumph, Felina, Freya oraz Konrad, gdyż wybierając znanych producentów, możesz być pewny wysokiej jakości produktu.

Wyłącznie dla ukochanej.

 • Kuferek kosmetyków

Kosmetyki to coś, czego panie nigdy nie mają za wiele. Kuferek z kosmetykami będzie idealnym prezentem dla kobiet, które lubią się malować. Taki prezent daje Twojej ukochanej ogromny wybór kosmetyków i jednocześnie wszystkie one mieszczą się w składanym, eleganckim pudełku. Co znajduje się w takim kuferku? Zwykle cienie do powiek, tusz do rzęs, szminki, błyszczyk, puder, bronzer, eyeliner i wiele innych produktów.

Dla lubiącej dbać o siebie.

BUDŻET: DO 1000 ZŁ

 • Weekend w SPA

Taki prezent z pewnością ucieszy każdą z pań. Dzięki kilku dniom odprężających zabiegów Twoja wybranka na pewno odpocznie od szarej rzeczywistości i codziennych stresów. Relaksujące masaże, mikrodermabrazja, mezoterapia, manicure, pedicure, to tylko kilka z szerokiej listy zabiegów dostępnych w spa.

Dla każdej kobiety, która chce się zrelaksować.

 • Zabieg medycyny estetycznej

Jeżeli chcesz ją zaskoczyć i pokazać, że zastanowiłeś się nad prezentem chwilę dłużej, a Twoja wybranka jest w średnim wieku, to koniecznie podaruj jej bon na zabieg medycyny estetycznej. Bez paniki! Nie mamy na myśli drastycznego powiększania ust, tylko nieinwazyjny zabieg, który zadowoli każdą kobietę. Wśród bogatej oferty klinik medycyny estetycznej na wyróżnienie zasługuje np. zabieg Pelleve – czyli tzw. niechirurgiczny lifting oraz karboksyterapia, która poprawi wygląd każdej zapracowanej mamy i żony.

Dla kobiety, która chce poczuć się piękna.

 • Samodzielnie zaprojektowane buty lub torebka

Chciałbyś sprezentować jej torebkę, ale nie masz pojęcia jaką? Nie jesteś sam, większość kobiet całe życie szuka tej idealnej! Spełnij marzenie każdej kobiety i podaruj jej bon na indywidualne zaprojektowanie torebki! Kolor, wielkość, materiał, zdobienia – to wszystko wybierze sama według własnych upodobań. Naszym zdaniem – prezent idealny!

Dla kreatywnej.

 • Zegarek

Piękny czasomierz zawsze będzie stanowił wspaniałą ozdobę. Panie mają na tyle dużo biżuterii, że nie musimy wybierać w najdroższych modelach, ale kupno taniego zegarka też nie jest najlepszym pomysłem. Zwróćmy uwagę, jaką biżuterie nosi osoba, którą chcemy obdarować i wybierzmy czasomierz z kopertą z odpowiedniego kruszcu. Warto też zastanowić się nad rozmiarem – pani o szczupłych rękach nie będzie wyglądała dobrze z bardzo dużym zegarkiem.

Dla lubiącej biżuterię.

 • Kolacja w luksusowej restauracji

Przez żołądek do serca. To prawda powtarzana od lat, więc może warto ją wykorzystać i zabrać partnerkę na romantyczną kolację? Zjecie wyjątkowe danie, spokojnie porozmawiacie i napijecie się wina. Chwila relaksu w zabieganym świecie przyda się każdemu.

Dla każdej kobiety.

BUDŻET: BEZ OGRANICZEŃ!

 • Lustrzanka

Wysokiej jakości aparat nie należy do najtańszych, ale jeżeli wiemy, że fotografia jest pasją osoby, którą chcemy obdarować, to z pewnością warto kupić porządną lustrzankę. Dodatkowo do zestawu można dołożyć inny obiektyw czy statyw. Po takim prezencie spokojnie możemy umówić się na prywatną sesje zdjęciową.

Dla amatorki fotografii.

 • Jacht

Morze, słońce, piękny jacht i Wy we dwójkę (o ile masz patent żeglarski). Czegoś więcej potrzeba? Gdy już podarujesz swojej wybrance piękny jacht, nie będziesz musiał się martwić o to, gdzie pojechać na wakacje. Wystarczy mapa z zaznaczonymi portami i na wodzie można spędzić długie tygodnie.

Dla wilczycy morskiej.

 • Wycieczka do Włoch

Możesz zafundować swojej partnerce pływanie gondolą po Wenecji. Możecie zgubić się w pięknym Rzymie. Możecie spróbować najlepszych wyrobów z winiarni w Toskanii. Możecie zjeść pizze, albo spaghetti. Na pewno coś wymyślisz!

Dla podróżniczki.

 • Zestaw do depilacji laserowej 

depilator laserowt na prezent

dermatolog.pl

Na każde święta kupujesz swojej wybrance „coś ładnego”? Może w tym roku czas postawić na „coś praktycznego”? Nie, nie kupuj jej żelazka! Chodzi nam o zestaw do depilacji światłem – czyli laserowa depilacja, którą można przeprowadzić samodzielnie w domu. Brzmi odważnie? Tak, ale każda z nas chciałaby to mieć, jednak większości szkoda przeznaczyć taką kwotę. Gwarantujemy, że sami też będziecie zadowoleni z efektów.

Dla lubiącej dbać o siebie.

 • Wyczarterowanie samolotu

Lubisz robić niespodzianki? Wynajmij (albo kup!) samolot i pozwól kobiecie wybrać miejsce lądowania. Może chce zrobić zakupy w Paryżu albo poleżeć na plaży Bahama? Wybór należy do niej! Jest też inna możliwość – sam lot będzie ciekawszy, niż miejsce docelowe.

Dla kobiety, która lubi być zaskakiwana.

Autor: Julia Adamska

Zapisz

portfel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miler Menswear
Top